Zaznacz stronę


Ogłoszenia Duszpasterskie 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. o godz. 12.30 cicha adoracja do godz. 15.30 po której odbędą się nieszpory kolędowe.

2. Dziś także na godz. 17.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie, które poprowadzi nasza schola dziecięca „Latorośle”. Podczas koncertowania można będzie nabyć ich własną płytę z nagranymi kolędami.

3. W poniedziałek, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to dzień wolny od pracy, w którym obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca tego dnia przeznaczona zostanie na dzieła misyjne.

4. Także w najbliższy poniedziałek odbędzie się Orszak Trzech Króli organizowany przy współudziale władz naszego miasta. Orszak podzielony jest na trzy strumienie, które spotkają się na bytomskim rynku. Nasza parafia, przynależąca do strumienia żółtego, wyruszy z ul. Dworcowej koło Świetlika o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

5. W uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 21. rocznica święceń biskupich naszego Ordynariusza Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Ks. Biskupie.

6. We wtorek, 7 stycznia – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.

7. W czwartek, 9 stycznia – po Mszy św. o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

8. Trwają odwiedziny rodzin. Plan „kolędy” wywieszony jest w gablocie. Przypominamy, że w soboty i dni świąteczne kolędę rozpoczynamy o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 16.00. Dodatkowa „kolęda uzupełniająca” dla rodzin nieobecnych w wyznaczonym terminie odbędzie się w sobotę 18 stycznia od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej lub telefonicznie do 17 stycznia.

9. Kancelaria w czasie trwania „kolędy” czynna jest od poniedziałku do piątku przed południem w godzinach od 10.00 – 12.00.

10. W tym tygodniu we wtorek i środę o godz. 18.00 odbędą się katechezy dla bierzmowanych z drugich klas gimnazjalnych.

11. Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież i ministranci będą rozprowadzać kredę, kadzidło i mirrę na święto Trzech Króli, które można jutro przynieść do poświęcenia. Ofiary zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na rekolekcje zimowe w czasie ferii dla młodzieży z naszej parafii. Za wsparcie tych rekolekcji bardzo serdecznie dziękujemy.

12. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką (a w sobotę w zakrystii).

 

Skip to content