Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu
30.03.2014

 

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
2. W bieżącym tygodniu w środę, czwartek i piątek odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej, które poprowadzą Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Porządek nauk rekolekcyjnych jest następujący:
– godz. 9.00 – klasy I-III
– godz. 10.30 – klasy IV-VI
– godz. 12.00 – gimnazjaliści
3. W czwartek, 3 kwietnia – przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wyjątkowo w tym miesiącu chorych z Komunią św. odwiedzimy bliżej świąt Wielkanocnych, czyli 10 kwietnia.
4. W piątek, 4 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 i dla młodzieży o godz. 19.00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.30, 17.30 i dla młodzieży o godz. 18.45. Spowiedź tego dnia od godz. 16.30.
5. W sobotę, 5 kwietnia – pierwsza sobota miesiąca. Pragniemy powrócić do tradycji śpiewania „Godzinek” w pierwsze soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00.
6. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o 15.00 Godzina Miłosierdzia, którą tym razem poprowadzi młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego, a o godz. 15.30 Nieszpory.
7. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi o. Robert Więcek SJ wraz z diakonią Szkoły Nowej Ewangelizacji z Nowego Sącza. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki głoszone będą przez całą niedzielę na każdej Mszy św, a od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.
8. Pragniemy gorąco podziękować za zeszłotygodniową tacę remontową, w której zebraliśmy 7 345 zł. Natomiast w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc świąteczną dla najbiedniejszych z naszej parafii.
9. Za tydzień w niedziele ministranci i młodzież będą rozprowadzać na placu kościelnym palmy. Dochód uzyskany ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacje ministrantów i rekolekcje młodzieży. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
10. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką. Dostępne są również świece Caritas na stół wielkanocny i „paschaliki”.
 

Skip to content