Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła – 3.11.2013

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory, a o godz. 17.30 na różaniec za zmarłych.

2. We wtorek, 5 listopada – dla nas jezuitów – przypada święto Wszystkich Świętych i Błogosławionych Towarzystwa Jezusowego. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania do naszego zakonu. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.

3. W środę, 6 listopada – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej możliwość spotkania dla emerytów, osób starszych i samotnych.

4. W czwartek, 7 listopada – przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Jeśli w naszych rodzinach lub sąsiedztwie, znajdują się osoby chore lub w podeszłym wieku, które nie mogą uczęszczać do kościoła a chciałyby korzystać z sakramentów św., to prosimy zgłaszać je do kancelarii parafialnej. Także w czwartek wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

5. Do 8 listopada wiernym, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i modlą się za zmarłych udziela się odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi. Z tej okazji na placu kościelnym zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”.

7. Przez cały miesiąc listopad modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 17.30.

8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie tak duchowe jak i materialne naszego funduszu remontowego, który pozwoli w części sfinansować projektor multimedialny i wymianę okien w zakrystii. Na ten cel w zeszłą niedzielę zebraliśmy 8780 zł. Cała inwestycja powinna zamknąć się w 15,5 tys. zł. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej parafii.

9. Zapraszamy na warsztaty małżeńskie pt. Nawigacja w rodzinie. Dotyczą one wszystkich małżeństw, młodych, starszych i tych ze srebrnymi godami. Odbędą się one w Jezuickim Centrum THEOTOKOS w Gliwicach w sobotę 16 listopada od godz.14.00 do 18.00. Zapisy przyjmowane są do przyszłej niedzieli w naszej zakrystii lub kancelarii parafialnej. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej. Warsztaty te mogą być dobrym impulsem dla rozpoczęcia duszpasterstwa małżeństw przy naszej parafii. Pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych duszpasterstwem małżeństw odbędzie się w niedzielę 17 listopada o godz. 17.00.
 

 

Skip to content