Ogłoszenia Duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła
3.08.2014

 

1. Rozpoczął się sierpień, miesiąc maryjny, który w naszej ojczyźnie bogaty jest w liczne rocznice narodowe a także w pielgrzymki jakie wyruszają z różnych diecezji na Jasną Górę. Stąd też sierpień przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Zechciejmy zachować abstynencję od alkoholu. Niech będzie ona świadectwem, że zależy nam na trzeźwości drugiego człowieka i naszego narodu.

2. W poniedziałek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów.

3. We wtorek, 5 sierpnia – Msza św. wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W środę, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.

5. W czwartek, 7 sierpnia – przypada 200. rocznica wskrzeszenia naszego zakonu po kasacie, która nastąpiła w 1773 r. Po 41 latach 7 sierpnia 1814 r. papież Pius VII na nowo przywrócił Towarzystwo Jezusowe do dalszej posługi w Kościele zgodnie z pierwotnym charyzmatem. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

6. W sobotę. 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.

7. Jeszcze przez cały sierpień nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 12.30, a kancelaria parafialna czynna będzie trzy razy w tygodniu: we wtorki, środy i czwartki.

8. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 21 – 23 sierpnia. Te swoiste rekolekcje w drodze mogą być dobrym czasem, by na nasze codzienne sprawy móc spojrzeć z Bożej perspektywy i zanieść je do Naszej Matki i Królowej. Zapisy prowadzone są w kancelarii parafialnej. Tam też można uzyskać wszelkie informacje na ten temat.

9. Zachęcamy też do czytania prasy katolickiej. Prócz „Gościa niedzielnego” jest już do nabycia „Posłaniec Serca Jezusowego” na sierpień.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego odpoczynku.
Szczęść Boże!
 

Skip to content