Zaznacz stronę


Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła
29.06.2014

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na do udziału w Nieszporach o godz. 15.30 i w nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30.

2. We wtorek, 1 lipca – o godz. 18.00 Msza św. nowennowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek, 3 lipca – święto św. Tomasza Apostoła i pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

4. W piątek, 4 lipca – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. odbywać się będzie podczas każdej Mszy św. Tego dnia nie będzie dodatkowych Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00 ani dla młodzieży o godz. 19.00.

5. Przypominamy, że tradycyjnie w okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 12.30. Kancelaria parafialna w miesiącach letnich będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 16.00 – 18.00 a w środy od 10.00 – 12.00. Także w okresie letnim nie będzie wspólnie odmawianej Koronki do Miłosierdzia Bożego jak to czyniliśmy w każdą środę o godz. 15.00.

6. Przez lipiec i sierpień dyżur Caritasu będzie prowadzony raz w tygodniu w każdy wtorek w godz. od 17.00 – 18.00.

7. Wraz z zakończeniem roku szkolnego kończą pracę w naszej parafii o. Mariusz Kubów, wikariusz – i od kilku miesięcy – Kapelan Szpitala, który od sierpnia podejmie pracę w Nowym Sączu i ks. Damian Pawlik, opiekun Ministrantów i Wspólnoty Młodzieżowej „Magis”, który od października podejmie studia teologiczne w Warszawie. Także naszą wspólnotę parafialną opuszcza S. Helena Skupień, katechetka i opiekunka grup dziecięcych i młodzieżowych i udaje się do pracy w Pabianicach. Odchodzącym księżom i siostrze składamy szczere podziękowanie za włożone serce w pełnienie posługi na rzecz naszej parafii. Życzymy im, by Dobry Bóg hojnie obdarzał ich potrzebnymi łaskami i ludzką życzliwością na nowych placówkach dokąd zostają posłani.

8. Na placu kościelnym jest do nabycia prasa katolicka.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego odpoczynku.
Szczęść Boże!
 

 

 

Skip to content