Zaznacz stronę


Ogłoszenia Duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła
27.07.2014

 

1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pojazdów samochodowych i motocykli oraz błogosławieństwo ich użytkowników.
2. We wtorek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty. O godz. 18.00 Msza św. nowennowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W czwartek, 31 lipca – w naszym Zakonie uroczystość św. Ignacego Loyoli, kapłana i założyciela Towarzystwa Jezusowego. Tego dnia, wierni mogą otrzymać odpust zupełny przez nawiedzenie naszego kościoła i spełnienie zwyczajnych warunków; tzn. należy być w łasce uświęcającej, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga a także pomodlić się w intencjach Ojca świętego. Ze względu na wyjątkowość tego dnia, w naszym kościele będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
4. W piątek, 1 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca i okazja do spowiedzi na każdej Mszy św.
5. W sobotę, 2 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na śpiewanie Godzinek ku czci NMP.
6. Przypominamy, że tradycyjnie w okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w niedziele o godz. 12.30. Kancelaria parafialna w miesiącach letnich czynna jest we wtorki i czwartki w godzinach od 16.00 – 18.00 a w środy od 10.00 – 12.00.
7. Przypominamy także, że w dniach od 21 – 23 sierpnia odbędzie się Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w kancelarii parafialnej. Tam też prowadzone są zapisy.
8. Na placu kościelnym jest do nabycia prasa katolicka.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego odpoczynku.
Szczęść Boże!
 

Skip to content