Zaznacz stronę


Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna

27.04.2014

 

1. Dziś Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Wyrazem czynnego włączenia się w niesienie pomocy potrzebującym jest dzisiejsza zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnego i parafialnego Caritas. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

2. Dziś także w Rzymie odbędzie się/odbyła się uroczystość kanonizacji błogosławionych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji papieża Polaka zostanie odprawiona dziś o godz. 12.30. Oprawę muzyczną Mszy św. wykona zespół Katharsis.

3. W poniedziałek, 28 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia z powodu trwającej oktawy Wielkiej Nocy.

4. Także w poniedziałek prosimy o pomoc w zdemontowaniu i zabezpieczeniu elementów Bożego grobu. Prace rozpoczną się o godz. 9.00.

5. We wtorek, 29 kwietnia – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.

6. W środę, 30 kwietnia – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej spotkanie dla emerytów i osób samotnych.

7. W czwartek, 1 maja – pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych odwiedziny chorych z Komunią św. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc o godz. 17.30. Także przez cały maj zapraszamy na Godzinki ku czci NMP, które śpiewać będziemy po pierwszej Mszy św. porannej o godz. 7.00.

8. W piątek, 2 maja – pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży o godz. 19.00. Spowiadamy na wszystkich Mszach św. a dzieci zapraszamy już od godz. 16.30.

9. W sobotę, 3 maja – uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki Polski – dzień modlitw za naszą Ojczyznę. Tego dnia porządek Mszy św. jest następujący: 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00.

10. W tym tygodniu we wtorek i środę o godz. 18.00 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z I klas gimnazjalnych.

11. Informujemy, że kancelaria parafialna będzie nieczynna 1.05 (w czwartek).

12. Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej im. Św. Stanisława Kostki składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w czasie kwesty w Wielką Sobotę. Pieniądze zostaną wykorzystane na dalsze prowadzenie świetlicy. Zebraliśmy ok. 2 000 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 

Skip to content