Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Zwykła
26.01.2014

 

1. We wtorek, 28 stycznia – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.

2. W środę, 29 stycznia – koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 a po niej spotkanie dla emerytów i osób samotnych.

3. W czwartek, 30 stycznia – po Mszy św. o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego a w tradycji polskiej znane jest jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje Chrystusa jako Światłość świata. Świeca przyniesiona przez nas i poświęcona w świątyni ma nam przypominać, że Chrystus oświetla drogi naszego życia. Po każdej Mszy św. poświęcenie świec.

5. Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Chciejmy tego dnia szczególnie pamiętać w naszych modlitwach o osobach, które poświęciły się Bogu i ludziom wybierając drogę rad ewangelicznych a także wypraszajmy nowe powołania do zgromadzeń męskich i żeńskich. Tego dnia w kościołach organizowana jest zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe. Natomiast w sobotę, 1 lutego w kościele katedralnym w Gliwicach o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar życia konsekrowanego pod przewodnictwem ks. bpa Jana Kopca. Do udziału w tej uroczystości zaproszone są w pierwszej kolejności wszystkie osoby konsekrowane.

6. Także w przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy a po niej spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby swoją modlitwą wspierać Ojca Świętego i jego intencje do włączania się w ten piękny apostolat. Wszelkie informacje na ten temat zostaną przedstawione na spotkaniu.

7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja do godz. 15.00, następnie godzina miłosierdzia o 15.00 a o 15.30 nieszpory.

8. Przy naszej parafii rozpoczęliśmy przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych. Chętni mogą się jeszcze dołączyć w najbliższy piątek o godz. 18.30.

9. Waszym modlitwom polecamy o. Wiesława Grabskiego SJ, naszego kapelana w szpitalu przy ul. Batorego, który po udarze mózgu w dość ciężkim stanie przebywa w szpitalu w Bielsku-Białej. Prośmy dla niego o łaskę zdrowia.

10. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką i płyty z nagranym koncertem kolęd w wykonaniu dziecięcej scholi „Latorośle”. W soboty i niedziele rano prasę można nabyć w zakrystii.
 

Skip to content