Zaznacz stronę


Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla 
24.11.2013

 

1. Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla po Mszy św. o godz. 12.30 zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. We wtorek, 26 listopada – wspomnienie św. Jana Berchmansa, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.

3. W środę, 27 listopada – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej spotkanie dla emerytów i osób samotnych.

4. W czwartek, 28 listopada – wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę, 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła.

6. W tym tygodniu odbędą się katechezy przygotowujące do bierzmowania dla uczniów z pierwszych klas gimnazjalnych. Szczegółowe terminy znajdują się w gablocie.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy okres Adwentu. Zechciejmy jak najlepiej wykorzystać ten czas, by dobrze przygotować się na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Konkretnym wymiarem tego przygotowania może być udział w Mszach św. roratnich odprawianych w naszym kościele o godz. 7.00 dla dorosłych, a dla dzieci o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w roratach.

8. Już dziś informujemy, że w środę, 4 grudnia, o godz. 8.00 Ks. Bp Emeryt Jan Wieczorek odprawi Mszę św. w intencji górników, hutników i ich rodzin. Do udziału w tej Eucharystii zapraszamy wszystkich parafian, młodzież, dzieci, poczty sztandarowe i wszystkie grupy i stowarzyszenia działające w parafii.

9. Dziękujemy panią za pomoc w sprzątaniu kościał.  

10. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką. 

Skip to content