Zaznacz stronę


Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu 
23.03.2014

1. We wtorek, 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie i złożenie przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegóły znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem. Pomóżmy uratować choć jedno życie, które się poczęło, a jest zagrożone w swym istnieniu. Tego dnia przypada 22. rocznica utworzenia Diecezji Gliwickiej.

2. W środę, 26 marca – odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z drugich klas szkół podstawowych, które przystąpią do Komunii Św. w maju 2015 r. Spotkanie odbędzie się w kościele o godz. 19.00.

3. Także w najbliższą środę organizowana jest parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na tzw. „Dróżki”. Wyjazd o 6.30. Powrót ok. 19.00. Koszt 65 zł – cena obejmuje przejazd, ubezpieczenie i obiad. Zapisy prowadzone są do jutra w kancelarii parafialnej i zakrystii. Jest jeszcze 20 wolnych miejsc. Dodatkowe informacje przy zapisie.

4. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych z pierwszych klas gimnazjalnych.

5. Przez cały Wielki Post nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” odprawiane jest w każdy piątek o godz. 8.30 i 17.15 a dla młodzieży o godz. 18.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odbywają się w niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału.

6. Wielkopostne rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 2-4 kwietnia, a dla dorosłych od piątej niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 6-9 kwietnia. Rekolekcje dla szkół poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Córek Boże Miłości, a dla dorosłych o. Robert Więcek SJ wraz z diakonią Szkoły Nowej Ewangelizacji z Nowego Sącza. Już dziś módlmy się, by był to czas prawdziwej odnowy duchowej każdego z nas i całej parafii.

7. Dziś jeszcze (tj. w niedzielę) o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla małżeństw, którego tematem będzie rozwiązywanie małżeńskich konfliktów. Podczas spotkania zorganizowana zostanie opieka nad dziećmi.

8. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką. Dostępne są również świece Caritas na stół wielkanocny i „paschaliki”.
 

Skip to content