Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 22.12.2013

 

1. Dziś spowiadamy przez cały dzień z przerwą od godz. 13.30 – 15.30. W poniedziałek spowiedź odbywać się będzie rano od godz. 7.00 – 9.00 i od 17.00 – 19.00 natomiast we wtorek spowiadamy bez przerwy od 7.00 – 15.00.

2. Jeszcze dzisiaj przyjmujemy zgłoszenia tych, którzy chcieliby wziąć udział w wigilii dla osób samotnych. Odbędzie się ona we wtorek o godz. 14.00. Oferujemy także transport tym, którzy mieliby trudność z dotarciem na miejsce.

3. We wtorek, 24 grudnia – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Z tej racji tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, lektury Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. O północy odbędzie się tradycyjna Pasterka, na którą zapraszamy Parafian i przybyłych Gości. Przed Pasterką, już od godziny 23.15 w naszym kościele będzie wspólne kolędowanie, na które także serdecznie zapraszamy.

4. W środę, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 nieszpory i śpiewanie kolęd.

5. We czwartek, 26 grudnia – w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. I w tym dniu porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

6. W piątek, 27 grudnia, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Do 30 grudnia oraz w soboty i niedzielę kolędę rozpoczynamy o godz. 15.00, natomiast w dni robocze po Nowym Roku od godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości cała rodzina mogła uczestniczyć w spotkaniu z kapłanem i wspólnej modlitwie. Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.

7. Pragniemy złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i przynieśli nagrody dla dzieci za uczestnictwo w tegorocznych Roratach. Dziękujemy także wszystkim paniom i panom, którzy pracowali przy budowie szopki, strojeniu choinek i przygotowaniu wystroju kościoła.

8. Na placu kościelnym są do nabycia opłatki świąteczne, świece wigilijne „Caristas” i prasa katolicka. Dzisiaj także po Mszach Świętych ministranci będą rozprowadzać figurki Dzieciątka Jezus. Ofiary będą przeznaczone na nowe stroje dla ministrantów, które zostały już zakupione. Za złożone ofiary dziękujemy.
 

Skip to content