Zaznacz stronę


Ogłoszenia Duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła  
22.06.2014

 

1. Bardzo gorąco zapraszamy do licznego udziału we Mszach św. wieczornych połączonych z procesją eucharystyczną. Odprawiane są one codziennie do czwartku włącznie z okazji Oktawy Bożego Ciała. Szczególnie prosimy rodziców, by przychodzili ze swoimi dziećmi.

2. We wtorek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 Msza św. nowennowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym odprawianym o godz. 17.30.

3. W czwartek, 26 czerwca – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo wianków i ziół a po nim Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. 

4. W piątek, 27 czerwca – przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszej parafii. Na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 kazania odpustowe wygłosi o. Mirosłw Dudzis, kapucyn.

5. W sobotę, 28 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia, w bazylice NSPJ w Krakowie odbędą się święcenia diakonatu i prezbiteratu pięciu naszych współbraci. W gronie święconych na diakonów jest ks. Marcin Włodarek, który od sierpnia rozpocznie pracę w naszej parafii. Zechciejmy wszystkich święconych otoczyć modlitwą.

6. W przyszłą niedzielę, 29 czerwca – o godz. 12.30 główna Msza św. odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. Paweł Dubowik, proboszcz parafii w Głębinowie i krajowy duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”.

7. Już dziś informujemy, że tradycyjnie w okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 12.30. Kancelaria parafialna w miesiącach letnich będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 16.00 – 18.00 a w środy od 10.00 – 12.00.

8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wczorajszej parafiady. Dziękujemy też tym, którzy wzięli w niej udział. Relacje z tego bardzo udanego wydarzenia będzie można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

9. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką.
 

Skip to content