Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2013

 

1. Dziś w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.

2. We wtorek, 22 października – wspomnienie Bł. Jana Pawła II. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.

3. W środę, 23 października – o godz. 8.00 Msza św. w intencji emerytów i seniorów, a po niej spotkanie w sali domu parafialnego. Także tego dnia przypadają urodziny Ks. Biskupa Gerarda Kusza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. W czwartek, 24 października – po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

5. Przez cały październik nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 17.15.

6. Klub Emerytów i Seniorów w każdą środę organizuje spotkania towarzyskie dla osób starszych i samotnych. Spotkania te rozpoczynać się będą o godz. 15.00 w kościele od odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę, na które serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych z klas II. Szczegóły w gablocie. W gablocie znajduje się także oferta wyjazdu do Włoch na kanonizację bł. Jana Pawła II przygotowana przez Absolwentów Jezuickiego Duszpasterstwa Akademickiego WAJ w Krakowie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.

8. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, na których będziemy wypisywać imiona naszych zmarłych. „Wypominki” można składać w kancelarii parafialnej lub w kościele wrzucając je do skrzynki pod chórem.

9. W przyszłą niedzielę z racji czwartej niedzieli miesiąca zostanie zebrana taca remontowa. W najbliższym czasie chcemy wymienić okna w zakrystii a także zakupić projektor multimedialny, który posłuży nam do wyświetlania tekstów pieśni i obrazów pomocnych podczas nabożeństw. Bardzo prosimy o wsparcie tak duchowe jak i materialne tych przedsięwzięć. Ofiary na ten cel można przekazywać także wpłacając na konto bankowe, które znajduje się na stronie internetowej parafii lub wizytówkach wystawionych w przedsionku kościoła.

10. Serdecznie zapraszamy dziś do naszej kawiarenki parafialnej na domowe ciasto, kawę czy herbatę. Można będzie także zaopatrzyć się w ciekawą książkę. Całkowity dochód z kawiarenki i książek przeznaczony jest na działalność duszpasterską naszej parafii. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy.

11. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką.
 

Skip to content