Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
20.04.2014


1. Jutro, Poniedziałek Wielkanocny – obchodzony jest jako drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny składkę przeznaczamy na potrzeby naszej jezuickiej uczelni Akademii Ignatianum w Krakowie. Jutro także ministranci będą zbierać pieniądze do puszek na swoje wakacje. Za złożone ofiary dziękujemy.
2. We wtorek, 22 kwietnia – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.
3. W środę, 23 kwietnia – o godz. 8.00 Msza św. w intencji Emerytów i Seniorów a po niej zapraszamy na święcone do sali parafialnej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
4. W piątek, 25 kwietnia – spotkanie wielkanocne dla Apostolstwa Modlitwy, które rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele o godz. 15.00.
5. W sobotę, 26 kwietnia – odbędzie się w naszym kościele czuwanie przed kanonizacją papieża Jana Pawła II. Rozpocznie się ono o 19.00 i potrwa do 21.00. Prosimy, by wszystkie grupy działające przy naszej parafii włącza się w przebieg tego wielkiego wydarzenia. Koordynatorem czuwania jest ks. Damian i do niego można się zgłaszać po teksty rozważań. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału.
6. W przyszłą niedzielę, 27 kwietnia Niedzielą Miłosierdzia kończymy oktawę Wielkiej Nocy. Jest to także dzień kanonizacji dwóch błogosławionych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Tego dnia Mszą św. o godz. 12.30 z oprawą muzyczną zespołu „Katharsis” podziękujemy Bogu za dar kanonizacji. O godz. 15.00 zapraszamy na „Godzinę Miłosierdzia”.
7. Także w przyszłą niedzielę na placu kościelnym zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Gliwickiej i naszej Parafii.
8. Do przyszłej niedzieli trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
9. Osoby udające się z naszej parafii na kanonizację do Rzymu wyjeżdżają spod kościoła w nocy z 23/24 kwietnia o godz. 1.30.
10. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii i kościoła na czas Świąt Wielkanocnych.
Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy radości, pokoju i błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana. Alleluja!
 

 

Skip to content