Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

VIII Niedziela Zwykła
2.03.2014

 

1. W środę, 5 marca – rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu, czas nawracania się, pokuty i wewnętrznej przemiany. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy od pokarmów mięsnych dotyczy tych, którzy ukończyli 14 rok życia i post ilościowy, który obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie przekroczyli 60 roku. W tym dniu porządek Mszy św. w naszym kościele będzie następujący: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. na znak pokuty posypanie głów popiołem. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiary złożone do puszek w środę popielcową zostaną przeznaczone na misjonarzy pracujących w Togo.

2. W czwartek, 6 marca – pierwszy czwartek miesiąca. W godzinach dopołudniowych będziemy odwiedzać chorych z Najświętszym Sakramentem.

3. W piątek, 7 marca – pierwszy piątek miesiąca. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodzieży o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30.

4. Przez cały Wielki Post nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” odprawiane będzie w każdy piątek rano o godz. 8.30 a wieczorem o godz. 17.15. Tylko w pierwsze piątki miesiąca ze względu na Msze św. dla dzieci „Droga Krzyżowa” o godz. 17.30. Dodatkowo „Droga Krzyżowa” dla młodzieży także w każdy piątek o godz. 18.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w każdą niedzielę o godz. 17.00. Bardzo gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy chłopców po I komunii świętej na ministrantów. Spotkania dla kandydatów odbywać się będą co sobotę o godz. 9.00. Pierwsze spotkanie 8 marca. Prosimy rodziców oraz dziadków, aby zachęcili swoich synów i wnuków do tej jakże zaszczytnej służby przy ołtarzu. Wszystkie dodatkowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz u ks. Damian – opiekuna ministrantów.

6. Dzisiaj i przez cały najbliższy tydzień zbierane są jeszcze ofiary na pomoc Ukrainie, które można składać do skarbony pod chórem lub wpłacać na konto parafii z dopiskiem „pomoc dla Ukrainy”.

7. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Fatimy, natomiast spotkanie dla osób wyjeżdżających z naszej parafii na kanonizację Jana Pawła II odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00.

8. Na placu kościelnym tradycyjnie można nabyć prasę katolicką. W soboty i niedziele rano prasa jest do nabycia w zakrystii.
 

Skip to content