Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu
16.03.2014

 


1. II niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako niedziela misyjna „Ad Gentes”. W związku z tym zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Zachęcamy też do zabrania kolejnego numeru jezuickiego biuletynu misyjnego.
2. W środę, 19 marca – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Emerytów i Seniorów a po niej spotkanie w sali parafialnej.
3. W czwartek, 20 marca – w naszej parafii będzie miało miejsce udzielenie sakramentu bierzmowania o godz. 16.00. Próby dla 3 klas odbywać się będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 w kościele.
4. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych z drugich klas gimnazjalnych.
5. Przez cały Wielki Post nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” odprawiane jest w każdy piątek o godz. 8.30 i 17.15 a dla młodzieży o godz. 18.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odbywają się w niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału.
6. Dnia 26 marca organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na tzw. „Dróżki”. Wyjazd o 6.30. Powrót ok. 19.00. Koszt 70 zł – cena obejmuje przejazd, ubezpieczenie i obiad. Zapisy prowadzone są w kancelarii parafialnej i zakrystii. Dodatkowe informacje przy zapisie.
7. Zapraszamy do duszpasterstwa młodzieżowego MAGIS. Spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 19.00. Duszpasterstwo jest przeznaczone dla osób od 1 klasy gimnazjum aż do matury. Pozwala rozwijać swoje zainteresowania, pasje, oraz kształtuje osobowość. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej. Zapraszamy również chłopaków po I Komunii Św. na ministrantów. Spotkania w każdą sobotę o godz. 9.00.
8. Osoby, które jeszcze nie rozliczyły się z Urzędem Skarbowym za zeszły rok mogą odpisać 1% podatku wpierając wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z naszej Prowincji jak również działalność tych grup w ciągu roku. Niezbędne informacje znajdują się na ulotkach oraz na stronie internetowej.
9. Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie parafialnego banku żywności. Dyżury naszego zespołu charytatywnego odbywać się będą we wtorki od godz. 17.00-18.00 i piątki od 10.00 – 11.00.
10. Zapraszamy dziś do parafialnej kawiarenki, w której prócz ciasta, herbaty i kawy będzie można nabyć kartki i stroiki świąteczne wykonane przez Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Dochód z nich przeznaczony jest na pomoc placówkom misyjnym prowadzonym przez Siostry w Boliwii.
11. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką. Dostępne są również świece Caritas na stół wielkanocny i „paschaliki”.
12. Przyszła taca będzie tacą remontowo – inwestycyjną.

Skip to content