Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Adwentu – 15.12.2013

1. We wtorek, 17 grudnia – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.

2. W środę, 18 grudnia – o godz. 8.00 Msza św. dla Emerytów i Seniorów oraz spotkanie „opłatkowe” a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W czwartek, 19 grudnia – w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią św. Jeśli ktoś z chorych chciałby skorzystać z sakramentów przed świętami a nie był do tej pory zgłoszony, to prosimy nas o tym poinformować. Także w czwartek po Mszy o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można będzie skorzystać ze spowiedzi świętej do godz. 20.00.

4. W piątek, 20 grudnia – o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia część rekolekcji adwentowych dla młodzieży. Na rekolekcje zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz uczniów szkół średnich i studentów.

5. Na piątek, na godz. 9.30 zapraszamy mężczyzn do pomocy w budowaniu szopki bożonarodzeniowej.

6. W tym tygodniu odbędzie się katecheza dla bierzmowanych z klas pierwszych. Szczegóły wywieszone w gablocie.

7. Prosimy, by ze spowiedzią przedświąteczną nie zwlekać na ostatni dzień. Z tej racji w tym tygodniu spowiadać będziemy rano od 7.00 – 9.00 i od 17.00 – 18.30 a w przyszłą niedzielę przez cały dzień z przerwą między 13.30 – 15.30.

8. Dziś zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, w której prócz smacznego ciasta i kawy można nabyć stroiki świąteczne.

9. Także dzisiaj odbędzie się spotkanie dla małżeństw. Chętnych zapraszamy na godz. 16.00 do kawiarenki. Na czas spotkania będzie zorganizowana opieka nad dziećmi.

10. Na placu kościelnym po każdej Mszy św. „Caritas” przeprowadza zbiórkę do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za każdy gest serca bardzo dziękujemy. W przyszłą niedzielę, z racji przypadającej czwartej niedzieli miesiąca, taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszej parafii.

11. Także z myślą o najbardziej potrzebujących pragniemy zorganizować wigilię dla osób samotnych. Odbędzie się ona w sam dzień wigilii, 24 grudnia o godz. 14.00. Prosimy, aby osoby, które chcą wziąć w niej udział zostały wcześniej zgłoszone w kancelarii bądź u ks. Proboszcza. Tym, którzy mogą mieć trudność z samodzielnym dotarciem na spotkanie wigilijne oferujemy transport.

12. Na placu kościelnym są do nabycia opłatki świąteczne, świece wigilijne „Caristas” i prasa katolicka.
 

Skip to content