Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 15.06.2014
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

2. We wtorek, 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem czerwcowym odprawianym o godz. 17.30.

3. Także w najbliższy wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i uczestników wyjazdu wakacyjnego do Niedzicy, które będzie miało miejsce początkiem lipca. Spotkanie na placu kościelnym a następnie w sali parafialnej przy wejściu do kościoła.

4. W środę, 18 czerwca – o godz. 8.00 Msza św. w intencji Emerytów i Seniorów a po niej spotkanie w sali parafialnej.

5. W czwartek, 19 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 9.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Porządek pozostałych Mszy św. jak w każdą niedzielę. Procesja przejdzie ulicami: Pułaskiego, Okulickiego, Olejniczaka, Wyspiańskiego i ponownie Pułaskiego. Prosimy, by mieszkańcy na trasie procesji przyozdobili okna swoich mieszkań. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Prosimy, aby wspólnoty działające przy naszej parafii przygotowały i udekorowały ołtarze. Kwiaty na ołtarze można przynosić do kościoła w środę wieczorem. Przygotowywanie ołtarzy rozpocznie się w czwartek od godz. 5.30.

6. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne, które odbywać się będą po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W najbliższą sobotę, 21 czerwca – odbędzie się Parafialny Dzień Wspólnoty. Wzorem innych wspólnot parafialnych pragniemy zorganizować spotkanie dla wszystkich parafian. Całość rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 15.00 w kościele a następnie spotkamy się na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 7 (wejście od ul. Didura). Tam będzie czekało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Również starsi znajdą coś dla siebie. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach i stronie internetowej parafii.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która znajduje się na placu kościelnym.
 

Skip to content