Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2013

1. Dziś przeżywamy XIII Dzień Papieski. Przy tej okazji pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę wsparli Dzieło Nowego Tysiąclecia, zwane „żywym pomnikiem pontyfikatu Bł. Jana Pawła II”.
2. W poniedziałek, 14 października – przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy uczniów i rodziców do modlitwy w intencji nauczycieli i wychowawców. Pamiętajmy także o tych, którym zawdzięczamy nasze osobiste wykształcenie.
3. We wtorek, 15 października – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.
4. W środę, 16 października – uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska i rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Także w środę przypadają imieniny Ks. Biskupa Gerarda Kusza. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
5. W czwartek, 17 października – po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Wyjątkowo tego dnia nasza kancelaria parafialna będzie nieczynna.
6. W piątek, 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia.
7. W sobotę, 19 października – w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Gerarda Kusza z okazji nadania skwerowi w Bytomiu imienia Bł. Matki Teresy z Kalkuty.
8. Przez cały październik nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 17.15.
9. Pielgrzymka do Turzy Śląskiej organizowana przez Klub Emerytów i Seniorów z naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę, 16 października o godz. 8.00. Zapisy przyjmuje P. Gabriela Kowalczyk po nabożeństwie różańcowym. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.
10. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej. Prosimy wszystkich chętnych do pomocy przy jej tworzeniu, szczególnie pieczeniu ciast i przynoszeniu produktów (cukru, mąki, przetworów, itp.), które można składać w sobotę od godz. 17.00 – 18.00. W kawiarence będzie można zaopatrzyć się w ciekawą książkę. Całkowity dochód z kawiarenki i książek przeznaczony jest na działalność duszpasterską naszej parafii. Za wszelkie wsparcie już dziś serdecznie dziękujemy.
11. W gablocie wywieszone są terminy spotkań dla bierzmowanych z klas I i II.
12. W przedsionku kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, na których będziemy wypisywać imiona naszych zmarłych. „Wypominki” można składać w kancelarii parafialnej lub w kościele wrzucając je do skarbonki pod chórem.
13. Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na pierwszy historyczny spacer po Knajfeldzie, który odbędzie się dziś (niedziela 13 X). Grupa spotyka się w parczku na rogu ul. Kolejowej i Wrocławskiej (przy przejściu nadziemnym) o godz. 14.30.
14. Dziś na placu kościelnym po każdej Mszy św. przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Za każdą pomoc z serca dziękujemy.
15. Na placu kościelnym można także nabyć prasę katolicką.
 

 

Skip to content