Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa
13.04.2014

 

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. a o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. W środę, 16 kwietnia – na godz. 9.00 prosimy chętnych do pomocy w przygotowaniu kaplicy adoracyjnej i Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony pod chórem.

3. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie do środy włącznie.

4. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy św., w Wielki Czwartek od godz. 14.00 – 18.00, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7.00 – 17.00.

5. W Wielki Czwartek uroczystą Eucharystią o godz. 18.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Jest to pamiątka ostatniej wieczerzy Chrystusa, święto ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. Bezpośrednio po zakończonej liturgii Adorację poprowadzi Apostolstwo Modlitwy, a od godz. 20.30 – Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.

6. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i możliwość adoracji do godz. 23.00. O godz. 20.00 adorację poprowadzi Duszpasterstwo Małżeństw. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Post ten obowiązkowy jest dla tych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie przekroczyli jeszcze 60 lat. Zalecany jest jednak dla wszystkich.

7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 17.00.

8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00. Jest to najdłuższa, ale i najpiękniejsza liturgia Kościoła, którą sprawuje się po zachodzie słońca. Prosimy przynieść ze sobą świece. Liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną ulicami: Skłodowskiej, Przemysłową, Zygmunta Starego i Pułaskiego.

9. W Wielką Sobotę dzieci z Klubu św. Stanisława Kostki organizują na placu kościelnym kwestę, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność świetlicy. Za okazaną pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Zapraszamy osoby samotne na śniadanie wielkanocne, które zostanie zorganizowane w naszej parafii w drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 8.00. Prosimy, aby osoby, które zamierzają uczestniczyć w tym spotkaniu zostały nam wcześniej zgłoszone do kancelarii lub zakrystii do środy. Oferujemy także pomoc w dowiezieniu na miejsce.

11. A dziś jeszcze zapraszamy do kawiarenki parafialnej. O godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Małżeństw.
 

Skip to content