Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie –

Niedziela Chrztu Pańskiego 

 

1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, kończy okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją zachowujemy jeszcze choinki, szopki, śpiewanie kolęd aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Od poniedziałku, 13 stycznia – rozpoczynamy okres zwykły „w ciągu roku”.

3. We wtorek, 14 stycznia – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.

4. W środę, 15 stycznia – koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 a po niej spotkanie dla emerytów i osób samotnych.

5. W czwartek, 16 stycznia – po Mszy św. o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

6. W piątek, 17 stycznia – odbędzie się spotkanie kolędowo-opłatkowe członków Apostolstwa Modlitwy. Rozpocznie się ono w kościele koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zapraszamy również osoby zainteresowane przyłączeniem się do Apostolstwa Modlitwy w naszej parafii.

7. Także w przyszły piątek obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, a od przyszłej soboty do święta nawrócenia św. Pawła, czyli 25 stycznia trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Plan obchodów Tygodnia Modlitw w naszym dekanacie znajduje się na plakacie.

8. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia – dzieci z Przedszkola nr 25 z ul. Olejniczaka zapraszają na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się w naszym kościele o godz. 14.00.

9. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla małżeństw o godz. 16.00. Na czas spotkania będzie zorganizowana opieka nad dziećmi.

10. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Dodatkowa „kolęda uzupełniająca” dla rodzin nieobecnych w wyznaczonym terminie odbędzie się w sobotę 18 stycznia od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej lub telefonicznie do 17 stycznia.

11. W tym tygodniu kancelaria czynna jest w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godzinach od 10.00 – 12.00 a w czwartek od godz. 16.00 – 18.00.

12. Fundacja „Dom Nadziei” zaprasza do udziału w balu charytatywnym z udziałem Ryszarda Rynkowskiego i Katarzyny Grzesiek. Szczegóły na plakacie.

13. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką i płyty z nagranym koncertem kolęd w wykonaniu dziecięcej scholi „Latorośle”.
 

Skip to content