Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

11.05.2014

 

1. Dziś IV niedziela wielkanocna, tzw. Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Wdzięczni Bogu za dar kapłaństwa módlmy się o gorliwych i wytrwałych pasterzy.

2. We wtorek, 13 maja – wspomnienie NMP Fatimskiej. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej pomocy, nowenna oraz nabożeństwo fatimskie.

3. W środę, 14 maja – święto św. Macieja, Apostoła. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W piątek, 16 maja – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Gliwicach.

5. W sobotę, 17 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

6. W przyszłą niedzielę, Duszpasterstwo Małżeństw zaprasza na wykład Pani psycholog Sylwii Tymińskiej na temat zagrożeń płynących z ideologii gender. Spotkanie odbędzie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 16.00. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłym tygodniu odbędą się katechezy dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z drugich klas gimnazjalnych.

8. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe odprawiane jest o godz. 17.30 a po porannej Mszy św. o godz. 7.00 śpiewamy Godzinki ku czci NMP.

9. Dziś zapraszamy do parafialnej kawiarenki na dobre ciasto i kawę.

10. Na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na kampanię „Kilometry Dobra”. Zebrane pieniądze wspierają budowę Katolickiego Ośrodka „Dom Nadziei” w Bytomiu, który pomaga dzieciom i młodzieży uzależnionej od alkoholu i narkotyków.

11. W gablocie znajdują się informacje o planowanych wyjazdach wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

12. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Bytomiu zaprasza w poniedziałek, 26 maja na spotkanie z Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, cudownie uzdrowioną z groźnego tętniaka mózgu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.

13. Na placu kościelnym jest do nabycia prasa katolicka. Dziś w „Gościu Niedzielnym” dołożona jest płyta z głośnym filmem „Cristiada” opowiadającym o krwawych prześladowaniach katolików w Meksyku w XX w.
 

Skip to content