Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2013

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi. Z tej okazji na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”. Za ofiary złożone na ten cel serdecznie dziękujemy.
2. W poniedziałek, 11 listopada – przypada 95. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszym kościele o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę z udziałem przedstawicieli Władz Państwowych i Miejskich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.45 od złożenia kwiatów przed tablicą „Solidarności” na placu kościelnym, a po Mszy św. odbędzie się przemarsz do pomnika Wolności.
3. We wtorek, 12 listopada – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nowenną.
4. W środę, 13 listopada – liturgiczne wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej możliwość spotkania dla emerytów, osób starszych i samotnych.
5. Także w najbliższą środę, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
6. W czwartek, 14 listopada – wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. Przez cały miesiąc listopad modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 17.30.
8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej. Prosimy wszystkich chętnych do pomocy przy jej tworzeniu, szczególnie pieczeniu ciast i przynoszeniu produktów (cukru, mąki, przetworów, itp.), które można składać w sobotę od godz. 17.00 – 18.00. W kawiarence będzie można zaopatrzyć się także w ciekawą książkę.
9. W przyszłą niedzielę, 17 listopada – odbędzie się spotkanie dla małżeństw, które szukają inspiracji do pogłębienia życia duchowego i małżeńskiego. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w kawiarence. W spotkaniu mogą brać udział osoby bez względu na wiek czy długość stażu małżeńskiego.
10. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką.

Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!
 

Skip to content