Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 1.12.2013

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – okres czterech tygodni radosnego oczekiwania i przygotowywania się na przyjście Zbawiciela. Jedną z form owocnego przeżycia tego czasu może być udział w Roratach. W naszym kościele odprawiać je będziemy od poniedziałku do piątku, dla dorosłych o godz. 7.00 a dla dzieci o godz. 17.00.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja a o godz. 15.30 – nieszpory.

3. We wtorek, 3 grudnia – w naszym zakonie święto św. Franciszka Ksawerego. O godz. 18.00 Msza św. wraz z nowenną.

4. W środę, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O godz. 8.00 Ks. Bp. Jan Wieczorek odprawi Mszę św. w intencji górników, hutników i ich rodzin. Do udziału w tej Eucharystii zapraszamy parafian, młodzież, dzieci, poczty sztandarowe i wszystkie grupy i stowarzyszenia działające w parafii.

5. Także w środę o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej spotkanie w sali parafialnej dla emerytów i osób samotnych.

6. W czwartek, 5 grudnia – w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych z Komunią św., a po Mszy o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi.

7. W piątek, 6 grudnia – z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św. a po południu od godz. 16.30 do 19.30

8. Przez trzy kolejne piątki adwentu: 6, 13 i 20 grudnia, odbędą się adwentowe rekolekcje dla młodzieży o godz. 19.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży z 3-ich klas gimnazjum, która przygotowuje się do bierzmowania, oraz uczniów szkół średnich i studentów.

9. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń przez dziewczęta należące do Marianek.

10. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na tacę remontowo-inwestycyjną. Zebraliśmy 7 309 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na spłacenie rzutnika i dokończenie remontu zakrystii. W przyszłą niedzielę, zgodnie z rozporządzeniem Episkopatu Polski, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

11. W temacie adwentu jeszcze dwa ogłoszenia: (1) szczególnie dla zagonionych, a szukających inspiracji do pogłębionej modlitwy, na czas adwentu proponujemy skorzystać z gotowych krótkich rozważań na każdy dzień tzw. „Modlitwy w drodze” w formie mp3, które można ściągnąć ze strony internetowej naszej parafii. (2) Ks. Damian organizuje zbiórkę nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, gry planszowe, książki czy słodycze, które można składać w zakrystii.

12. Na płacu kościelnym są do nabycia opłatki świąteczne, świece wigilijne „Caristas” i prasa katolicka.

13. – Parafia Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich organizuje warsztaty multimedialne dla małżonków „Nawigacja w Rodzinie”, które odbędą się w niedzielę 15 grudnia o godz. 17.00 w salce parafialnej.
Wstęp wolny. W czasie spotkania jest zapewniona opieka nad dziećmi. Chętni proszeni są o wcześniejszą rezerwację na stronie http://kibicujrodzinie.pl/
Więcej informacji na plakatach oraz stronie internetowej parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich http://website24h1.kei.pl/swrodzina
 

Skip to content