Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie

01.06.2014

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z racji Mszy św. z okazji rocznicy I Komunii św., która odbędzie się o godz. 15.00 nie będziemy odprawiać Godziny Miłosierdzia ani Nieszporów.

2. We wtorek, 3 czerwca – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy podobnie jak w miesiącu maju połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym.

3. W środę, 4 czerwca – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Także w środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

4. W czwartek, 5 czerwca – pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji w godzinach dopołudniowych odwiedziny chorych z Komunią św. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

5. W piątek, 6 czerwca – pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży o godz. 19.00. Spowiedź odbywa się na wszystkich Mszach św. a dzieci zapraszamy już od godz. 16.30.

6. W sobotę, 7 czerwca – z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na śpiewanie Godzinek ku czci NMP. Także w sobotę, w katedrze gliwickiej odbędą się święcenia kapłańskie 7 diakonów z naszej diecezji. Specjalny komunikat na ten temat znajduje się w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę, 8 czerwca – obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Św.

8. Przez cały czerwiec nabożeństwo do Serca Pana Jezusa odprawiane jest o godz. 17.30. Po porannej Mszy św. o godz. 7.00 (a w niedzielę o 6.30) śpiewane są Godzinki do Najświętszego Serca Jezusa.

9. Pragniemy serdecznie podziękować za tacę remontową złożoną w zeszłym tygodniu, w której zebraliśmy 7 296 zł.

10. Dziś na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek przeznaczona na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, a w przyszłym tygodniu, na specjalny apel Ojca Świętego Franciszka, przeprowadzana będzie zbiórka na powodzian na Bałkanach. Za każdy gest serca składamy Bóg zapłać.

11. Na placu kościelnym jest do nabycia prasa katolicka. Szczególnie polecamy lekturę naszego jezuickiego miesięcznika „Posłańca Serca Jezusowego”.

Jeszcze jedno ogłoszenie przedstawi nam młodzież.
 

Skip to content