Zaznacz stronę

1. Cieszymy się, że możemy się znów spotykać w liczniejszym gronie – po zniesieniu limitu wiernych w kościele. Prosimy tylko, żeby zachowywać stosowny odstęp od osób spoza swojej rodziny. Również – skoro będzie nas więcej – tym bardziej potrzebujemy dbać o to, by nosić podczas Mszy maseczki.

2. Ksiądz biskup Jan Kopiec z dniem 7 czerwca odwołuje wcześniejszą, ogólną dyspensę dotycząca wszystkich wiernych. Ogłosił jednocześnie nową dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy, która skierowana jest do osób starszych, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

3. Do odwołania zachowujemy jeszcze ciągle dodatkową Mszę o godz. 7:00 w niedziele. Natomiast dziś po popołudniu – od 14:00 do 15:30 ostatni już raz będzie dostępna możliwość przyjmowania Komunii poza Mszą. Od przyszłego tygodnia już z takiego rozwiązania rezygnujemy. Rezygnujemy też z dodatkowej adoracji rano, która była wprowadzona podczas zamknięcia kościołów, żeby przynajmniej w taki sposób – przez internet – dać możliwość dodatkowej okazji do modlitwy w więzi z naszą parafią. Tymczasem powróciły już do naszego kościoła wszystkie zwyczajne nabożeństwa. Wciąż będą się odbywały transmisje z naszej parafii z myślą o tych, którzy nadal – ze względu na stan zdrowia – nie są w stanie przyjść do kościoła. Są znowu możliwe – z pewnymi ograniczeniami – spotkania formacyjne przy parafiach. Szczegóły dotyczące poszczególnych grup i spotkań podamy w najbliższym czasie. Proszę śledzić naszą stronę internetową.

4. Wciąż zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Ponieważ jednak będzie nas w kościele więcej, osoby, które mimo wszystko chciałyby przyjąć Komunię do ust prosimy, żeby przechodziły do kolejki od strony ołtarza Matki Bożej.

5. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Zapraszamy ostatni już raz na modlitwę Drogą Światła, która zacznie się jak zwykle o godz. 19:00.

6. Dziś ostatni raz zapraszamy na nabożeństwo majowe, natomiast od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe – cały czas o godz. 17:30. Z kolei po Mszy Świętej o godz. 8:00 będziemy w czerwcu modlić się Godzinkami ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W czwartek, 4 czerwca, przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Niestety wciąż jeszcze nie będzie w tym dniu regularnych odwiedziny naszych chorych z Komunią Świętą. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

8. Najbliższy piątek, 5 czerwca, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Zapraszamy również na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30.

9. Najbliższa sobota, 6 czerwca, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. W przyszłą niedzielę, 6 czerwca, obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to zarazem pierwsza niedziela w miesiącu, zatem taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe. Z kolei po wszystkich Mszach będzie w tym dniu zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

11. Zapraszamy singli, szczególnie tych, którzy uczestniczą w warsztacie „Otwarci na miłość” na adorację, podczas której będzie można się modlić o dobrego męża czy dobrą żonę. Odbędzie się ona w naszym kościele w najbliższy czwartek – od ok. godz. 18:30 – po wieczornej Mszy o 18:00, na którą również zapraszamy. Prosimy o przyniesienie ulubionych modlitw, które będzie można odczytać na głos w kościele. Podczas adoracji będzie też możliwość spowiedzi.

12. Zapraszamy dzieci i całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie na KWIAT DLA JEZUSA. Kwiat należy wykonać z dowolnych materiałów i przynieść do kościoła przed Bożym Ciałem. Zrobione zdjęcia kwiatów prosimy wysłać: jedno na adres mailowy parafii, a drugie – na adres Fundacji Orszak Trzech Króli. Szczegóły – na stronie internetowych oraz w gablotce.

Skip to content