Zaznacz stronę

1. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią dodaliśmy w naszym kościele trzy Msze Święte w niedziele: o 7:00, 15:00 i 19:00. Osoby najbardziej narażone na ryzyko choroby zachęcamy do korzystania z transmisji internetowych Mszy z naszego kościoła poprzez naszą stronę: www.bytom.jezuici.pl.

Na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych, jaki zwykle można było zyskać nawiedzając cmentarz w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych – od 1 od 8 listopada – w tym roku będzie można zyskać przez cały listopad.

Więcej informacji na temat zmian związanych z epidemią – na stronie internetowej naszej parafii.

2. Dzisiejsza taca, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

3. Ikona św. Jana Pawła II, która jest darem naszej parafii dla chrześcijan w Syrii została już przekazana organizacji „Kościół w potrzebie”, która ma się zająć jej transportem do katedry w Homs. W dalszym ciągu można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów jej przygotowania – przez wpłatę na konto naszej parafii z dopiskiem „ikona”.

4. Nasza parafia bierze udział w inicjatywie modlitewnej „Różaniec do granic nieba”. Codziennie (począwszy od dziś) w dniach od 1 do 8 listopada po Mszy Świętej o godz. 8:00 będziemy modlić na różańcu w intencji przebłagania Boga za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone. Szczegóły tej inicjatywy można znaleźć na stronie www.rozaniecdogranic.pl.

5. W kontekście epidemii zapraszamy, żeby brać udział poprzez Internet w konferencjach odbywających się w naszym kościele. Wciąż trwa prowadzona przez ojca Macieja seria katechez dla dorosłych pt. „Czy każda Msza Święta jest taka sama?” – w poniedziałki po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18:45. Z kolei w piątki o. Mirosław prowadzi spotkania biblijne – również po Mszy wieczornej, ok. 18:45.

6. Jutro obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 9:30. Podczas każdej Mszy tego dnia odprawimy intencję za zmarłych polecanych w wypominkach. Na modlitwę wypominkową zapraszamy przez cały listopad na godz. 17:30. Wciąż można przynosić kartki z wypominkami i składać je w kancelarii parafialnej lub zakrystii albo też wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła.

7. W najbliższą środę, 4 listopada, po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ze względu na epidemię można brać udział w tym spotkaniu również poprzez transmisję internetową za pośrednictwem strony naszej parafii.

8. Najbliższy czwartek, 5 listopada, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Nie będziemy w tym dniu odwiedzać chorych z Komunią Świętą. Zamiast tego, ze względów sanitarnych, ojcowie będą się umawiać z chorymi na odwiedziny indywidualnie – w różne dni.

9. W Pierwszy Czwartek Miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do godz. 19:30. Na modlitwę w intencjach o dobrego męża / o dobrą żonę zapraszamy szczególnie osoby szukające „drugiej połowy” i otwarte na miłość.

10. Najbliższy piątek, 6 listopada, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30.

11. W Pierwsze Piątki Miesiąca, począwszy od listopada, zapraszamy na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o godz. 19:30 i potrwa do północy. O każdej pełnej godzinie odmawiana będzie jedna część Różańca. W tym miesiącu adoracja ta będzie modlitwy wynagradzającej w ramach inicjatywy „Różaniec do granic nieba”.

12. Nagrody za udział w konkursie na ręcznie wykonany różaniec będą rozdawane w przyszłą niedzielę, 8 listopada, po Mszy o godz. 11:00. Osoby, które nie będą mogły ich odebrać w tym terminie, będą miały taką okazję w kolejnym tygodniu – w zakrystii – do piątku, 13 listopada, włącznie. Dziękujemy za wszystkie prace i zachęcamy do modlitwy różańcowej nie tylko w październiku.

13. Najbliższa sobota, 7 października, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – ze względu na „Różaniec do granic nieba” rozpoczną się one ok. godz. 9:00.  Z kolei wyjątkowo na godz. 9:30 zapraszamy na Mszę Świętę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

14. Z tyłu kościoła są wciąż do nabycia znicze Caritasu. Wpływy zostaną przekazane na pomoc ubogim naszej diecezji.

15. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na organizację „Kościół w potrzebie”.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Barbara Sobera, Tomasz Tyczyński, Stanisława Górecka i Krystyna Stebelska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Skip to content