Zaznacz stronę

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela w miesiącu, zatem taca przeznaczona będzie cele inwestycyjno-remontowe. Tak jak w poprzednich tygodniach ze względów sanitarnych tacę będziemy zbierać po Mszy. Z radością informujemy, że Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego umorzyła resztę spłaty należności na wykonaną w ostatnich latach w naszej parafii termomodernizację. Oznacza to, że już nie musimy płacić co miesiąc jako parafia i dom zakonny ok. 6 tys. zł raty – w sumie darowany dług, jaki pozostał do spłacenia, to ok. 206 tys. zł. Teraz pieniądze na cele remontowe możemy przeznaczyć już wyłącznie na kolejne planowane przez nas prace.

2. Po każdej Mszy będzie dziś również zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. Po zniesieniu limitu wiernych w kościele, prosimy, żeby zachowywać stosowny odstęp od osób spoza swojej rodziny. Również – skoro będzie nas więcej – prosimy tym bardziej dbać o to, by nosić podczas Mszy maseczki.

4. Przypominamy, że obecnie obowiązująca dyspensa księdza biskupa Jana Kopca od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy skierowana jest do osób starszych, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

5. Do odwołania zachowujemy jeszcze ciągle dodatkową Mszę o godz. 7:00 w niedziele. Natomiast zrezygnowaliśmy już z możliwości przyjmowania Komunii poza Mszą w niedzielne popołudnie. Wciąż będą się odbywały transmisje z naszej parafii z myślą o tych, którzy nadal nie są w stanie przyjść do kościoła.

6. Wznawiamy w naszej parafii nauki dla rodziców i chrzestnych w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca o godz. 17:00. Odbywają się już też spotkania dla narzeczonych w poradni rodzinnej.

7. Wciąż zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Osoby, które mimo wszystko chciałyby przyjąć Komunię do ust prosimy, żeby podczas Mszy niedzielnych przechodziły do kolejki od strony ołtarza Matki Bożej.

8. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – o godz. 17:30. W sobotę, 13 czerwca, nabożeństwo czerwcowe zostanie połączone z nabożeństwem fatimskim i rozpocznie się o godz. 17:15. Z kolei codziennie po Mszy Świętej o godz. 8:00 będziemy modlić się Godzinkami ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 12:30, 16:00 i 18:00. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy po Mszy o 9:30. Ze względu na procesję nie będzie w tym dniu Mszy o 11:00. Z powodu wciąż trwającej epidemii procesja będzie w tym roku skromniejsza niż zawsze. Zgodnie z zaleceniem księdza biskupa przejdziemy dokoła kościoła – trasą jaką zwykle idziemy podczas procesji rezurekcyjnej. Będzie w niej mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób. Ze względu na to, że trudno by było zachować wszystkim odstęp 2 metrów, konieczne będzie, żeby uczestnicy procesji mieli na twarzach maseczki. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na procesję. Zachęcamy, żeby przyozdobić swoje domy obrazami i symbolami eucharystycznymi. W dniu Uroczystości zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po poszczególnych Mszach. Natomiast w oktawie Bożego Ciała zapraszamy na codzienną procesję po wieczornej Mszy Świętej.

10. Zapraszamy dzieci i całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie na KWIAT DLA JEZUSA. Kwiat należy wykonać z dowolnych materiałów i przynieść do kościoła przed Bożym Ciałem. Zrobione zdjęcia kwiatów prosimy wysłać: jedno na adres mailowy parafii, a drugie – na adres Fundacji Orszak Trzech Króli. Szczegóły – na stronie internetowych oraz w gablotce.

11. Msza Święta w intencji „Aby małżeństwo udanym było” zostanie odprawione w trzecią środę miesiąca, czyli 17 czerwca, o godz. 19:00. Zapraszamy na nią singli otwartych na miłość oraz pary małżeńskie. Dla par małżeńskich po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie według programu „Furtka pokory”. Będzie to cykl dziesięciu comiesięcznych spotkań, każde około półtorej godziny, dla umocnienia więzi małżonków. Zapraszamy wszystkie zainteresowane małżeństwa. Wskazanym jest, żeby zaplanować wspólny udział małżonków we wszystkich spotkaniach. Ze spotkania nie będzie transmisji przez internet.

Skip to content