Zaznacz stronę
  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Św. Ignacego z Loyoli. Jest to ostatni dzień Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego. Ponieważ nasz kościół jest jedną ze Świątyń Jubileuszowych, zachęcamy, aby wszyscy, którzy przyjęli dziś Komunię, wzbudzili w sobie intencję przyjęcia odpustu jubileuszowego. W trakcie Mszy wyznaliśmy naszą wiarę i modliliśmy się modlitwą „Ojcze Nasz”. Żeby uzyskać ten odpust, pomódlmy się jeszcze w intencjach Ojca Świętego.
  1. We wtorek, 2 sierpnia, we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Warunki zyskania tego odpustu są następujące: nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie tego odpustu zupełnego albo 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą (31 lipca), albo w następną niedzielę (7 sierpnia), ale tylko w jeden z tych dni.
  1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  1. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 17:00. Ze względu na wakacje nie będzie dodatkowej Mszy o 16:30.
  1. Najbliższa sobota, 6 sierpnia, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu obchodzimy również Święto Przemienienia Pańskiego.
  1. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w pierwszą niedzielę w miesiącu, zebrana taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.
  1. W czwartek, 18 sierpnia, wyrusza kolejna diecezjalna piesza pielgrzymka  na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą Świętą w katedrze o godz. 8:00. Szczegóły i zapisy – na stronie internetowej: gliwicka.com.
  1. Z kolei parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie w niedzielę, 28 sierpnia. Wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania serdecznie zapraszamy.
  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Janusz Pałka, Anna Liberadzka, Jadwiga Dadyńska, Piotr Piech, Edward Rewiński, Piotr Wieczorek, Bożena Bąk i Józef Bialik. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content