Zaznacz stronę

1. Jeszcze dziś i jutro zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30 – oraz na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – po porannych Mszach o 8:00. Natomiast już od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe oraz na godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – o tych samych godzinach.

2. W zeszłą środę obchodziliśmy Dzień Matki. Chcąc uczcić wszystkie mamy i tatusiów zapraszamy ich wraz z dziećmi na program artystyczny pt. „Kocham Cię, Mamo! Kocham Cię, Tato!”. Chcemy im w ten sposób podziękować za to, jak rozwijają swój dar ojcostwa i macierzyństwa. Program ten odbędzie się dzisiaj od 16:30 do 17:30, zależnie od warunków – w ogrodzie lub w kościele. Będziemy się starać, żeby również z ogrodu była dostępna transmisja internetowa.

3. Młodzież z naszej parafii będzie przeżywać Sakrament Bierzmowania – w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę podczas dodatkowych Mszy o godz. 16:00. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby przyjęty przez nich sakrament przyniósł wielkie duchowe owoce w ich życiu.

4. W ramach naszego przygotowania do odpustowej uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na „parafialne wyjście do kina” – na film pt. „Najświętsze Serce”, o kulcie Serca Jezusowego. Z inicjatywy naszej parafii zostanie on wyświetlony w Bytomskim Centrum Kultury we środę, 2 czerwca, o godz. 18:30. Dla naszych parafian jest specjalna rezerwacja. Koszt biletu to 15 zł. Zapisy i wpłaty: do poniedziałku – w zakrystii.

5. Również we środę ojciec proboszcz zaprasza na audycję w Radiu Silesia, która będzie poświęcona właśnie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Audycja zacznie się jak zwykle o godz. 21:00.

6. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 12:30, 15:00, 16:00, 18:00 i 19:00. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy po Mszy o 9:30. Ze względu na procesję nie będzie w tym dniu Mszy o 11:00. Z powodu wciąż trwającej epidemii procesja będzie wyglądała podobnie jak w zeszłym roku: przejdziemy dokoła kościoła – trasą jaką zwykle idziemy podczas procesji rezurekcyjnej. Ze względu na to, że podczas procesji trudno by było zachować wszystkim wymagany odstęp, konieczne będzie, żeby uczestnicy procesji mieli na twarzach maseczki. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję – w tych samych miejscach, co w zeszłym roku. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na procesję. Zachęcamy, żeby przyozdobić swoje domy obrazami i symbolami eucharystycznymi. W tym dniu zostanie również odprawiona Msza w intencji powołań kapłańskich i zakonnych – godz. 19:00. Natomiast w oktawie Bożego Ciała zapraszamy na codzienną procesję po wieczornych Mszach Świętych.

7. Ministrantów (obecnych i byłych oraz kandydatów) zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Uroczystością Bożego Ciała – we środę po wieczornej Mszy Świętej.

8. Najbliższy piątek, 4 czerwca, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy. W tym dniu nasz biskup Jan Kopiec udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji gliwickiej.

9. Najbliższa sobota, 5 czerwca, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

10. Informacja dla pielgrzymów wybierających się na parafialną pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w przyszłą sobotę: zbiórka przed wyjazdem będzie o godz. 7:15 na placu kościelnym.

11. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Dlatego taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe. W tym dniu odbędzie się też zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Irena Bachman, Irena Pohorecka oraz Tomasz Jana. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content