1. Dzisiejsza taca, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.

2. Ze względu na epidemię w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Zamiast tego zapraszamy na „Msze kolędowe” w intencji wiernych z poszczególnych części parafii. Po każdej takiej Mszy zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania. Podczas „Mszy kolędowych” błogosławimy kadzidło, kredę i wodę. Prosimy przynieść ze sobą zamykane naczynie na wodę święconą do pokropienia swoich domów. W najbliższym tygodniu 4 stycznia zapraszamy parafian z nieparzystych numerów ul. Wrocławskiej, a 8 stycznia – z ul. Wrocławskiej od 14 do 106. Szczegółowy plan „Mszy kolędowych” można znaleźć w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

3. W najbliższą środę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze w tym dniu będą w porządku niedzielnym wraz trzema dodatkowymi godzinami: o 7:00, 15:00 i 19:00. Niestety, w tym roku z powodu epidemii nie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.

4. Najbliższy czwartek, 7 stycznia, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Podobnie jak w ostatnich miesiącach nie będziemy w tym dniu odwiedzać chorych z Komunią Świętą. Zamiast tego, ze względów sanitarnych, ojcowie będą się umawiać z chorymi na odwiedziny indywidualnie – w różne dni.

5. Również w najbliższy czwartek zapraszamy na wspólną adorację i śpiewanie kolęd – łącząc się z naszym kościołem przez Internet. Tym razem śpiew w kościele poprowadzi nasza pani organistka, Nella Wydrzyńska. Zachęcamy, żeby włączyć się w śpiewanie w swoich domach. Więcej szczegółów – na plakatach w przedsionku kościoła.

6. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

7. W styczniu nie będzie spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Na kolejne spotkanie zapraszamy 3 lutego.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Stanisława Sidoruk. Powierzajmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content