Zaznacz stronę
 1. Dziękujemy za złożone w zeszłą niedzielę datki do puszek w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zebraliśmy na pomoc chrześcijanom w Libanie 2505,43 zł.
 1. Dziś z kolei po każdej Mszy odbędzie się zarządzona przez Przewodniczącego Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. List księdza arcybiskupa można znaleźć na stronie naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy w intencji migrantów, którzy zostali zmanipulowani przez reżim Łukaszenki oraz w intencji Straży Granicznej, żołnierzy i innych służb, którzy bronią naszej granicy.
 1. W listopadzie codziennie modlimy się różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła.
 1. Osoby przeżywające trudności i kryzysy, jak również nie radzące sobie z samymi sobą lub ze sprawami, które ich przewyższają, oraz ze syndromem DDA, mogą się zapisywać na warsztaty pomocowe „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”. Będą się one odbywać w piątki wieczorem albo w soboty przed południem w sali pod kościołem. Zapisy prowadzi ojciec Jerzy – telefon: 733 773 414.
 1. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego zapraszamy na kolejną „Konferencję Ignacjańską” – w najbliższą środę, 24 listopada, po Mszy wieczornej – o godz. 18:45. Naszym gościem będzie o. Mieczysław Kożuch, były Prowincjał i Mistrz Nowicjatu, a obecnie duszpasterz w jezuickiej parafii w Gliwicach. Opowie nam o oryginalności duchowości ignacjańskiej na tle innych duchowości. Ojca Kożucha będzie można usłyszeć jeszcze tego samego dnia podczas prowadzonej przez o. Proboszcza audycji „Rozmowy w drodze” – w Radiu Silesia o godz. 21:00. Z kolei we czwartek, 25 listopada, zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej – od godz. 18:45.
 1. Przypominamy, ze w Roku Ignacjańskim nasz kościół jest jedną ze świątyń jubileuszowych, w których wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na naszej stronie internetowej, w gablocie oraz na ulotkach w przedsionku kościoła można znaleźć szczegółowe informacje na temat tego odpustu.
 1. Zapraszamy do udziału w „Rekolekcjach w Życiu Codziennym” podczas Adwentu. Rozpoczną się one w sobotę, 27 listopada, po Mszy wieczornej. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Przyszła niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu – naszego wspólnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa oraz na świętowanie Jego narodzin. Począwszy od 29 listopada zapraszamy na Msze Święte roratnie – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
 1. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia przy naszym kościele opłatki.
 1. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza małżonków na warsztaty o intymności pt. „Bądź blisko mnie, czyli o seksie po ślubie”, które odbędą się 4 grudnia w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie lub pod adresem internetowym duszpasterstwa rodzin: dorodzin.pl
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Krystyna Szczyrba-Brzózka, Jerzy Frączkowski oraz Roman Marciniak. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu  w modlitwie.

 

 

Skip to content