Zaznacz stronę
  1. Przypadająca dzisiaj Trzecia Niedziela Okresu Zwykłego została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Sięgajmy po Pismo Święte nie tylko w tym dniu, ale niech ta niedziela stanie się dla nas okazją do zaplanowania regularnej lektury Słowa Bożego przez cały rok.

W naszej parafii osoby, które chcą lepiej poznać Biblię, mogą przyjść na spotkania biblijne w każdy piątek (oprócz Pierwszych Piątków Miesiąca) po wieczornej Mszy Świętej – ok. godz. 18:45. Spotkania te odbywają się obecnie w „Sali Parafialnej” przy Domu Zakonnym.

 

  1. Zapowiadane na dzisiaj kolędowanie z „Latoroślami” zostaje niestety odwołane z powodu tego, że spora część zespołu jest na kwarantannie. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  1. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na wspólne kolędowanie razem z naszą organistką, panią Nellą – w kościele, od godz. 16:45 do 17:45. W przerwach między kolędami wysłuchamy urywków Protoewangelii Jakuba, napisanej około 110 lat po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Będzie też transmisja internetowa poprzez stronę naszej parafii.
  1. W zeszły wtorek rozpoczął się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się Świętem Nawrócenia Świętego Pawła obchodzonym 25 stycznia. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo modlitewne w intencji jedności chrześcijan, które rozpocznie się o godz. 17:30.
  1. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego zapraszamy na kolejną „Konferencję Ignacjańską” – w najbliższą środę, 26 stycznia, po Mszy wieczornej – od godz. 18:45. Naszym gościem będzie o. Tomasz Nogaj, który opowie nam o tym, jak św. Ignacy posyła swoich towarzyszy na misje dalekie i bliskie. O. Nogaj pracował na misjach w Sudanie Południowym,  a obecnie jest dyrektorem jezuickiego Liceum Kostka w Krakowie. Ojca Nogaja będzie można usłyszeć jeszcze tego samego dnia podczas prowadzonej przez o. Proboszcza audycji „Rozmowy w drodze” – w Radiu Silesia o godz. 21:00. Z kolei we czwartek, 27 stycznia, zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej, czyli od godz. 18:45.
  1. Rozpoczęliśmy warsztaty „12 kroków Wreszcie Żyć – ku pełni życia” w dwóch nowych grupach. Prowadzimy zapisy osób dorosłych do nowej grupy, która będzie się spotykać     w wybrane piątki wieczorem. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy – niezależnie od swojej sytuacji życiowej. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie naszej parafii.
  1. Fundacja „Inicjatywa MISSIO” zaprasza na cykl spotkań pt. „Duchowość dla każdego”. Cykl dziesięciu spotkań poświęcony jest zrozumieniu i pogłębieniu zasad życia duchowego oraz rozwoju naszej relacji z Bogiem. Wykłady poprowadzą osoby z Centrum Formacji Pastoralnej. Spotkania będą się odbywały dwa razy w miesiącu we wtorki w godz. od 19:00 do 21:00, w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach. W spotkaniach można uczestniczyć stacjonarnie lub on-line.  Początek – 8 lutego. Szczegóły – na plakacie w przedsionku kościoła oraz na stronie www.inicjatywamissio.pl
  1. Od początku bieżącego roku cena tygodnika „Gość Niedzielny” wzrosła do 8 zł. Prosimy osoby, które zaopatrują się w „Gościa” w naszym kościele, żeby zwróciły uwagę na zmianę ceny.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Teresa Górska, Cecylia Tarnowska, Mieczysław Kuśmierzak, Ryszard Kściuczyk i Alicja Janocha. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content