Zaznacz stronę
 1. W zeszłą niedzielę na pomoc dla dzieci w Afryce zebraliśmy 1475,46 zł. Natomiast dziś po każdej Mszy będzie zbiórka na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 1. Z kolei w przyszłą niedzielę s. Anna z naszej parafii będzie prowadzić zbiórkę na rzecz Radia Katolickiego i osób z duszpasterstwa w Kijowie, gdzie pracuje w tej chwili jako zakonnica jej rodzona siostra Lucyna.
 1. Cały czas można przekazywać datki na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Można je wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła lub wpłacać na subkonto działającego przy naszej parafii Stowarzyszenia im. Ojca Adama Wiktora. Osoby z naszej parafii, które chciałyby w jakiś konkretny sposób pomóc jako wolontariusze, prosimy o wrzucenie kartki ze swoim zgłoszeniem do tej samej skrzynki z tyłu kościoła. Z kolei wszelkie dary rzeczowe prosimy przekazywać do organizowanego przez miasto punktu w ośrodku „Lokal w Bytomiu” przy pl. Sobieskiego 3.
 1. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego zapraszamy na kolejną „Konferencję Ignacjańską” – w najbliższą środę, 23 marca, po Mszy wieczornej – od godz. 18:45. Tym razem Ojciec Proboszcz wygłosi konferencję na temat opracowanych przez św. Ignacego „Reguł do zaprowadzenia ładu w jedzeniu”. Z kolei we czwartek, 24 marca, zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej, czyli od godz. 18:45.
 1. W najbliższy piątek, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Dlatego w tym dniu o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, będziemy się wspólnie modlić również w naszym kościele, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu – ze względu na Uroczystość – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii zaprasza na cotygodniową modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie – w soboty po Mszy o godz. 8:00.
 1. Można się jeszcze włączyć w wielkopostne rekolekcje w życiu codziennym. Spotkania rekolekcyjne odbywają się w każdą sobotę o 19:00 w kościele. Jest możliwy udział online przez stronę internetową naszej parafii. Więcej informacji – na plakacie w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
 1. Zapraszamy również na kolejne audycje w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Można ich wysłuchać w każdą środę o godz. 21:00. Więcej informacji –  na plakatach.
 1. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie można uczestniczyć w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00 (prowadzi Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec) oraz po południu o godz. 17:15 (dla dzieci) i po Mszy o 18:00 (dla dorosłych). Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.
 1. Jak co roku przygotowujemy paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii. Datki na ten cel można wrzucać przez cały Wielki Post do skarbony z tyłu kościoła.
 1. Są już do dostępne wielkanocne świece Caritasu. Można się w nie zaopatrzyć z tyłu kościoła oraz w kancelarii parafialnej. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej: tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Różaniec”.
 1. Można się jeszcze zapisywać na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w teatrze w Cieszynie w sobotę, 2 kwietnia, o godz. 13:30. Chętni do wyjazdu opłacają wyjazd i podpisują dokument na ubezpieczenie w najbliższą niedzielę po Mszach. Szczegóły – w gablotach.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Leopold Czekański, Gertruda Krach, Arkadiusz Walczak, Anna Bocian, Ryszard Szmit, Teresa Zaborowska, Ryszard Barczyk i Jerzy Kucharczyk. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content