Zaznacz stronę

1. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 6056 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Ze względu na epidemię w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Zamiast tego zapraszamy na „Msze kolędowe” w intencji wiernych z poszczególnych części parafii. Po każdej takiej Mszy zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania. Podczas „Mszy kolędowych” błogosławimy kadzidło, kredę i wodę. Prosimy przynieść ze sobą zamykane naczynie na wodę święconą do pokropienia swoich domów. W najbliższym tygodniu 11 stycznia zapraszamy parafian z ul. Wrocławskiej numery od 108 do 122 oraz z ul. Reja i ul. Składowej, 13 stycznia – z ul. Pułaskiego, a 15 stycznia – z ul. Zygmunta Starego, ul. Janasa, ul. Skłodowskiej-Curie, ul. Batorego, ul. Okulickiego, ul. Wyczółkowskiego i ul. Chrzanowskiego. Szczegółowy plan „Mszy kolędowych” można znaleźć w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

3. Zwykle przy okazji kolędy dowiadywaliśmy się o nowych osobach, które potrzebowałyby, żeby przychodzić do nich co miesiąc z Komunią Świętą. Ze względu na brak kolędy prosimy, żeby przypomnieć o takiej możliwości swoim krewnym czy sąsiadom, którzy od niedawna nie są już w stanie wychodzić z domu. Po uzyskaniu ich zgody prosimy zgłaszać takie osoby telefonicznie do parafii.

4. W najbliższą środę o godz. 8:00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Grupy Seniorów. Wciąż nie będzie jeszcze comiesięcznego wspólnego spotkania po Mszy, ale zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii – czy to w kościele czy też poprzez transmisję internetową.

5. W najbliższy czwartek zapraszamy kolejny raz na wspólną adorację i śpiewanie kolęd – łącząc się z naszym kościołem przez Internet. Tym razem śpiew w kościele poprowadzi nasza parafianka, Małgorzata Nowak wraz z synem Danielem. Zachęcamy, żeby włączyć się w śpiewanie w swoich domach. Więcej szczegółów – na plakatach w przedsionku kościoła.

6. Po bardzo dobrze przeżytych „Rekolekcjach w życiu codziennym” w okresie Adwentu zapraszamy chętnych do współtworzenia podobnych rekolekcji w okresie Wielkiego Postu. Więcej informacji: w dziale „Aktualności” na głównej stronie naszej witryny internetowej. Natomiast w zakładce „Duchowość” można znaleźć konferencje na temat modlitwy, jak również o przeżywaniu Mszy Świętej. Zachęcamy do korzystania z nich.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Magdalena Peła, Krystyna Gardziel, Maria Walla, Jolanta Konenc, Dawid Wiśniewski, Feliks Kaczmarski i Irena Toczek. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content