Zaznacz stronę
 1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego taca przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 1. Jak wiemy, trwa wojna na Ukrainie i napływają do Polski uchodźcy wojenni. Grupa takich osób – kobiet i dzieci – od zeszłego poniedziałku mieszka również w pokojach w naszym domu parafialnym.

Zapraszamy do wspierania uchodźców w każdy możliwy sposób. Nasza parafia organizuje zbiórkę funduszy dla tych, którzy trafili do Bytomia. Datki można wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła lub wpłacać na subkonto działającego przy naszej parafii Stowarzyszenia im. Ojca Adama Wiktora. Numer konta znajduje się na plakatach w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.

Osoby z naszej parafii, które chciałyby w jakiś konkretny sposób pomóc jako wolontariusze, prosimy o wrzucenie kartki ze swoim zgłoszeniem do tej samej skrzynki z tyłu kościoła, podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz rodzaj pomocy, jaki mogą zaofiarować.

Z kolei wszelkie dary rzeczowe prosimy przekazywać do organizowanego przez miasto punktu w ośrodku „Lokal w Bytomiu” przy pl. Sobieskiego 3, dzwoniąc najpierw na podany na plakacie numer telefonu, żeby się upewnić, co w tej chwili jest najbardziej potrzebne.

 

 1. Dziś o godz. 16:30 w kościele Mariackim przy bytomskim Rynku odbędzie się koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”. Podczas koncertu zbierane będą środki na pomoc uchodźcom wojennym oraz tym, którzy pozostali na Ukrainie. Szczegóły – na plakacie.
 1. Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii zaprasza na cotygodniową modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie – w soboty po Mszy o godz. 8:00.
 1. Już od dziś zapraszamy na parafialne rekolekcje wielkopostne. Witamy serdecznie  o. Waldemara Losa SJ, który je prowadzi. Noszą one tytuł: „Od(nowa) z Chrystusem”. Nauki rekolekcyjne będą dziś na każdej Mszy Świętej oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy o godz. 8:00 i 18:00.
 1. W naszej parafii trwają również wielkopostne rekolekcje w życiu codziennym. Rozpoczęły się one w zeszły wtorek, ale wciąż można się w nie włączyć. Kolejne spotkania będą w soboty. Rekolekcje prowadzi o. Maciej. Więcej informacji – na plakatach i na stronie internetowej.
 1. Z kolei ojciec proboszcz zaprasza na kolejne Wielkopostne Rekolekcje Radiowe w Radiu Silesia. W każdą środę Wielkiego Postu o godz. 21:00 można posłuchać audycji na falach 96,2 FM lub przez internet na stronie silesia.fm. Tegoroczne rekolekcje noszą tytuł „Rozważmy mękę Jezusa”. Więcej informacji można znaleźć na plakatach.
 1. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie można uczestniczyć w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00 (prowadzi Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec) oraz po południu o godz. 17:15 (dla dzieci) i po Mszy o 18:00 (dla dorosłych). Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.
 1. W środę, 9 marca, o godz. 8:00 odbędzie się comiesięczna Msza Święta w intencji Grupy Seniorów. Po Mszy zapraszamy Seniorów na spotkanie do sali pod kościołem.
 1. Również we środę odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, jak zwykle po Mszy wieczornej.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Alicja Dradrach. Powierzajmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content