Zaznacz stronę
 1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.
 1. W zeszłą niedzielę s. Anna zabrała na rzecz duszpasterstwa w Kijowie, gdzie pracuje jej siostra 5272 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również bardzo za przekazane przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy, które rozpoczęły naukę w Szkole Podstawowej nr 36.
 1. Dziś z kolei będzie można się zaopatrzyć w palmy wielkanocne, które wykonali uczniowie, nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 51. Dobrowolny datek za palmy będzie przeznaczony na bieżące potrzeby dzieci z Ukrainy przebywające w naszym mieście.
 1. Informacje o bieżącej pomocy dla uchodźców z Ukrainy można znaleźć na plakatach. W ciągu marca zebraliśmy na ten cel 6879,38 zł. Przeznaczamy te fundusze m.in. na pokrycie kosztów utrzymania rodzin, które mieszkają w naszym domu parafialnym.
 1. Dziś wieczorem będziemy po raz kolejny gościć w naszej parafii zespół „Chorus Sancti Gregorius”. Zapraszamy serdecznie na „Koncert Pasyjny”, który rozpocznie się w kościele o godz. 19:00.
 1. Zapraszamy również na kolejne audycje w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Można ich wysłuchać w każdą środę o godz. 21:00. Więcej informacji – na plakatach.
 1. Najbliższy czwartek, 7 kwietnia, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w okolicach Pierwszego Czwartku będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.
 1. Natomiast w sobotę, 9 kwietnia, odbędzie się Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych – o godz. 9:00.
 1. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek można uczestniczyć w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00 oraz po południu o godz. 17:15 (dla dzieci) i po Mszy o 18:00 (dla dorosłych). Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.
 1. W przyszły piątek, 8 kwietnia w Bytomiu odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta z udziałem Księdza Biskupa. Rozpocznie się ona na Rynku o godz. 18:45, a zakończy przy kościele Trójcy Świętej.
 1. Co roku w wielu miejscach w Polsce i na świecie organizowane są również Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Jest to rodzaj nocnej, samotnej pielgrzymki związanej z trudem długiej drogi, własnych słabości i przede wszystkim z modlitwą. W tym roku po raz kolejny taka Droga Krzyżowa wyruszy z naszej parafii. Msza Święta na jej rozpoczęcie odbędzie się 8 kwietnia o godz. 20:00. Szczegóły trasy i zapisy – na stronie internetowej www.edk.org.pl; należy wyszukać Trasę Błękitną Niepokalanej.
 1. Jak co roku przygotowujemy paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii. Datki na ten cel można wrzucać przez cały Wielki Post do skarbony z tyłu kościoła.
 1. Są już do dostępne wielkanocne świece Caritasu. Można się w nie zaopatrzyć z tyłu kościoła oraz w kancelarii parafialnej.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy spowiadać od godz. 7:30 do 13:00, od 15:30 do 16:30 oraz od 17:30 do 18:30. Spowiedź będzie się odbywać w konfesjonale oraz w rozmównicy po prawej stronie przedsionka. Prosimy nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatnią chwilę.
 1. Została odnowiona Sala Okrągła i przystosowana na potrzeby kawiarenki parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej obecnego wyglądu. Rozpocznie ona swoją działalność w Niedzielę Miłosierdzia, 24 kwietnia. Chcielibyśmy, aby była ona miejscem spotkania dla wszystkich parafian. Zapraszam zatem po każdej Mszy na coś słodkiego i na wspólnie spędzoną chwilę. Nie będzie natomiast możliwości zabierania ciasta „na wynos”. Jeśli ktoś chciałby przynieść ciasto, to będzie taka możliwość w sobotę od 17:30 i przez całą niedzielę. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Jan Słowikowski, Jacek Domżalski, Katarzyna Kukla i Piotr Zyga. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content