Zaznacz stronę

1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

2. W zeszły czwartek, 20 maja, rozpoczął się Rok Ignacjański, który upamiętnia 500. rocznicę nawrócenia św. Ignacego z Loyoli oraz 400. rocznicę jego kanonizacji. Potrwa on do 31 lipca 2022. W ciągu tego czasu nasz kościół staje się jedną ze świątyń jubileuszowych, w których wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na naszej stronie internetowej oraz w gablocie można znaleźć szczegółowe informacje na temat tego odpustu.

3. We środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach. Niech im Pan Bóg błogosławi i wynagradza trud wychowania. Dzieci zapraszamy, żeby przygotowały kwiaty dla Maryi i dla swojej mamy – w dowolnej technice plastycznej – i przyniosły je na Mszę rodzinną w przyszłą niedzielę. Natomiast wszystkich rodziców z naszej parafii, zapraszamy wraz z dziećmi na program artystyczny pt. „Kocham Cię, Mamo! Kocham Cię, Tato!”. Chcemy im w ten sposób podziękować za to, jak rozwijają swój dar ojcostwa i macierzyństwa. Odbędzie się on w tę samą niedzielę, 30 maja, od 16:30 do 17:30, zależnie od warunków – w ogrodzie lub w kościele.

4. W najbliższą środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W przyszłą niedzielę kolejna grupka dzieci będzie przeżywać swoją Pierwszą Komunię – podczas dodatkowej Mszy o 14:30. Bardzo prosimy o pozostawienie miejsca podczas tej Mszy wyłącznie dla dzieci, ich rodzin i zaproszonych gości. Wszystkich innych parafian zapraszamy na pozostałe Msze Święte oraz na transmisje internetowe.

6. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w dniach 31. maja oraz 1. i 2. czerwca br., podczas dodatkowych Mszy o godz. 16:00. Kolejna próba do bierzmowania odbędzie się 28 maja o godz. 16:30. Na spowiedź przed bierzmowaniem zapraszamy 29 maja od godz. 9:00.

7. Ponieważ ponownie zostały otwarte kina, powracamy do naszej rezerwacji na seans filmowy sprzed ponad roku: zapraszamy na film pt. „Najświętsze Serce” – o kulcie Serca Jezusowego. Z inicjatywy naszej parafii zostanie on wyświetlony w Bytomskim Centrum Kultury we środę, 2. czerwca, o godz. 18:30. Dla naszych parafian jest specjalna rezerwacja. Koszt biletu to 15 zł. Żeby seans mógł się odbyć potrzeba minimum 40 zgłoszeń. Zapisy i wpłaty – w zakrystii.

8. Wspólnota „Żywego Różańca” organizuje wyjazd do Częstochowy z okazji ogólnopolskiej pielgrzymki tejże wspólnoty. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętni mogą się zapisać w zakrystii u pana Tomka.

9. W najbliższy poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Natomiast przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii Świętej Wielkanocnej.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Jan Skrzypczak, Jadwiga Żurawska i Barbara Siuzdak. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content