Zaznacz stronę

1. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią Biały Tydzień dla dzieci komunijnych będzie się odbywał inaczej niż zwykle. Prosimy, aby dzieci z poszczególnych klas przyszły do kościoła na Mszę o godz. 18:00 przynajmniej raz w ciągu Białego Tygodnia.

Dzieci z Komunii o godz. 9:30 zapraszamy w poniedziałek. (SP 36 kl. 3b i inne szkoły)
Dzieci z Komunii o godz. 11:30 zapraszamy we wtorek. (SP 51 kl. 3b)
Dzieci z Komunii o godz. 13:00 zapraszamy we środę. (SP 36 kl. 3a)
Dzieci z Komunii o godz. 14:30 zapraszamy w piątek. (SP 51 kl. 3a i 3c)

We wskazanych dniach będzie błogosławieństwo pamiątek pierwszokomunijnych dla dzieci z poszczególnych klas.

2. W każdą sobotę w okresie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła po wieczornej Mszy Świętej – ok. godz. 19:00.

3. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na zakończenie nowenny – w sobotę, 22 maja, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wigilijnego czuwania, które rozpocznie się o godz. 19:00 i zakończy się Mszą Świętą – od ok. godz. 23:00.

5. 19 maja, jak w każdą trzecią środę miesiąca, odprawimy Mszę w intencji par małżeńskich: „Aby małżeństwo udanym było”. Zapraszamy na nią na godz. 19:00.

6. We czwartek, 20 maja, rozpoczyna się Rok Ignacjański, który upamiętnia 500. rocznicę nawrócenia św. Ignacego z Loyoli oraz 400. rocznicę jego kanonizacji. Potrwa on do 31 lipca 2022. W ciągu tego czasu nasz kościół stanie się jedną ze świątyń jubileuszowych, w których wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Świętowanie Roku Ignacjańskiego rozpoczniemy uroczystym nabożeństwem we czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu dzieci, które w zeszłym roku przyjmowały Pierwszą Komunię Świętą, będą przeżywały swoją Mszę rocznicową. Na godz. 11:00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36, a na godz. 12:30 – ze Szkoły Podstawowej nr 51. Natomiast podczas dodatkowej Mszy o 14:30 kolejna grupka dzieci będzie przeżywać swoją Pierwszą Komunię. Ze względu na ograniczenia spowodowane koronawirusem bardzo prosimy o pozostawienie miejsca podczas tych trzech Mszy wyłącznie dla dzieci, ich rodzin i zaproszonych gości – również na placu kościelnym i w ogrodzie. Wszystkich innych parafian zapraszamy na pozostałe Msze Święte oraz na transmisje internetowe.

8. Za dwa tygodnie, w niedzielę 30 maja, zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na program artystyczny pt. „Kocham Cię, Mamo! Kocham Cię, Tato!”. Odbędzie się on od 16:30 do 17:30, zależnie od warunków w ogrodzie lub w kościele.

9. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w dniach 31 maja oraz 1 i 2 czerwca br., podczas dodatkowych Mszy o godz. 16:00. Próby do bierzmowania odbędą się 17 i 24 maja o godz. 16:30. Na pierwszej próbie dokonamy podziału na trzy grupy.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Teresa Kargol, Henryk Możdżeń, Maria Mrowiec i Elżbieta Studzieniecka. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content