1. Ze względu na święta comiesięczna taca inwestycyjno-remontowa została przeniesiona na przyszłą niedzielę.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą w porządku niedzielnym wraz z Mszami dodatkowymi o 7:00, 15:00 i 19:00. Natomiast taca zebrana jutro będzie przeznaczona na prowadzoną przez jezuitów Akademię „Ignatianum”.

3. Ze względu na trwające ograniczenia epidemiczne i limit w kościołach pozwalający na udział tylko jednej osoby na 20 m2 w dalszym ciągu prosimy o korzystanie z transmisji internetowych Mszy Świętych i o pozostawienie miejsc w kościele przede wszystkim dla osób, których intencje są odprawiane.

4. Przypominamy, że najbliższy piątek, 9 kwietnia, ze względu na trwającą oktawę Wielkanocy nie jest dniem postnym. W tym dniu zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu od 20:00 do 24:00, przeniesioną na drugi piątek miesiąca ze względu na obchody Triduum.

5. W przyszłą sobotę, 10 kwietnia, o godz. 9:00 odbędzie się comiesięczna Msza w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Również w sobotę, o godz. 19:00 zapraszamy na rozważania Drogi Światła. Nabożeństwo to będziemy odprawiać w każdą sobotę aż do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Trwa nowenna do miłosierdzia Bożego. Od wtorku do soboty będzie można włączyć się do wspólnego odmawiania nowenny po wieczornej Mszy Świętej. Nowennę zwieńczy uroczyste nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę – czyli w Niedzielę Miłosierdzia – o godz. 17:00.

W tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić warunki zwyczajne, czyli:

  • brak przywiązania do grzechu, także powszedniego,
  • bycie w stanie łaski uświęcającej,
  • przyjęcie Komunii świętej,
  • odmówienie modlitw „Ojcze nasz” oraz „Zdrowaś Mario” w intencjach Ojca świętego

oraz należy wziąć udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówić przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”).

8. W przyszłą niedzielę zaczyna się również Tydzień Miłosierdzia. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas – w diecezji i w naszej parafii.

9. Kwietniowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w środę, 14 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18:00.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Ludwik Wardzichowski, Stefan Mossor, Tadeusz Nowicki, Henryk Orowski, Wojciech Sadowski, Klemens Kaliński, Henryk Pohl. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

11. Wielkanoc to czas radości. Dlatego jako wspólnota Ojców Jezuitów chcemy złożyć Wam wszystkim serdeczne życzenia. Życzymy Wam głębokiego doświadczenia Bożej miłości, która płynie z krzyża Jezusa; przenikającej każdy dzień nadziei, że razem z Chrystusem również i my zmartwychwstaniemy; nieustannej radości zakorzenionej w bliskości Boga, której pełnię odnajdziemy w życiu wiecznym.

12. Przypominamy, że dziś po każdej Mszy Świętej udzielamy Komunii na placu kościelnym tym, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy w kościele i korzystali z transmisji internetowej. Tak samo będzie również jutro.

 

Skip to content