Zaznacz stronę

1. W dalszym ciągu udział we wszystkich Mszach oraz nabożeństwach będzie możliwy tylko przez internet.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Zwykle w tym dniu zbieraliśmy tacę na prowadzoną przez jezuitów Akademię Ignatianum. Z powodu epidemii zapraszamy, żeby tym razem złożyć tę ofiarę poprzez wpłatę na konto bankowe uczelni podane na stronie internetowej naszej parafii.

3. W najbliższą środę zapraszamy na comiesięczną Mszę Świętą w intencji seniorów naszej parafii – na godz. 8:00. Natomiast o 21:00 odbędzie się Msza w intencji małżonków i osób przygotowujących się do małżeństwa – „aby małżeństwo udanym było”.

4. Przypominamy, że najbliższy piątek – ze względu na trwającą oktawę Wielkanocy – nie jest dniem postnym.

5. Trwa nowenna do miłosierdzia Bożego. Codziennie, aż do soboty, będzie można włączyć się do wspólnej modlitwy nowenną, którą będziemy prowadzić o godz. 15:00. Nowennę zwieńczy nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę – czyli w Niedzielę Miłosierdzia – o godz. 15:00.

6. W przyszłą niedzielę o 19:00 zapraszamy na rozważania Drogi Światła. Jest to nowe nabożeństwo, które – na podobieństwo Drogi Krzyżowej – pozwala modlić się w okresie wielkanocnym, rozważając spotkania uczniów ze Zmartwychwstałym Jezusem. Drogę Światła będziemy odprawiać w każdą niedzielę aż do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Wielkanoc to czas radości. Tego Bożego daru płynącego ze Zmartwychwstania Jezusa nie jest w stanie nam odebrać nawet trwająca epidemia. Dlatego jako wspólnota Ojców Jezuitów chcemy złożyć Wam wszystkim serdeczne życzenia. Życzymy Wam głębokiego doświadczenia Bożej miłości, która płynie z krzyża Jezusa; przenikającej każdy dzień nadziei, że razem z Chrystusem również i my zmartwychwstaniemy; nieustannej radości zakorzenionej w bliskości Boga, której pełnię odnajdziemy w życiu wiecznym.

Skip to content