Zaznacz stronę

1. We wtorek, 31 grudnia, zapraszamy wszystkich parafian na godz. 18:00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie łaski otrzymane w kończącym się 2019 roku oraz na nabożeństwo na zakończenie roku, które odbędzie się po Mszy.

2.   We środę, 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu będą w w porządku niedzielnym.

3. Najbliższy piątek, 3 stycznia, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia w tym dniu Komunii Świętej w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypominamy, że na tym właśnie polega praktyka Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Nie jest zatem konieczne, by właśnie w tym dniu się spowiadać – wystarczy być w stanie łaski uświęcającej po spowiedzi w poprzednich dniach. Kto zatem spowiadał się przed świętami i trwa w stanie łaski, nie musi iść do spowiedzi w sam Pierwszy Piątek, by przyjąć Komunię wynagradzającą Najświętszemu Sercu. Możliwość spowiedzi będzie w tym dniu przed Mszami porannymi oraz od godz. 16:00. Dzieci jak zwykle zapraszamy na Mszę o godz. 16:30.

4. Najbliższa sobota, 4 stycznia, to Pierwsza Sobota Miesiąca. W tym dniu zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Serca Maryi – na godz. 8:30. Natomiast na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W przyszłą niedzielę, 5. stycznia, zapraszamy na wspólne kolędowanie z naszą scholą dziecięco-młodzieżową „Latorośle”. Schola w tym dniu wyjątkowo zagra na Mszy o godzinie 16:00. Tuż po Mszy, ok. godz. 16:45, zapraszamy na rodzinne kolędowanie z „Latoroślami”. 

6. 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu do udziału w Orszaku Trzech Króli. Nasza parafia która rozpoczyna orszak z ul. Dworcowej od strony Dworca Kolejowego. Tam gromadzimy się o godzinie 14:30. Natomiast spod naszego kościoła chętni wyruszą wspólnie na miejsce zbiórki o godz. 14:20. Ponieważ należymy do Grupy Żółtej, dobrze jest mieć w swoim ubiorze jakiś element koloru żółtego, natomiast od organizatorów spodziewamy się otrzymać symboliczne korony. Tuż po zakończeniu Orszaku nasz zespół „Latorośle” wraz z Przyjaciółmi będzie będzie kolędować w scenerii Dworca Kolejowego w Bytomiu. Koncert rozpocznie się o godz. 16:30

7. Rozpoczęła się tegoroczna kolęda – potrwa do 16 stycznia. Osoby, które nie są w stanie przyjąć odwiedzin duszpasterskich w terminie wskazanym na planie, mogą zgłaszać się na kolędę dodatkową do zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

8. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna będzie otwarta wyłącznie przed południem: od 10:00 do 12:00. Kancelaria będzie nieczynna 1 i 6 stycznia.

9. Z powodu kolędy w styczniu nie będzie comiesięcznego spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Na kolejne spotkanie zapraszamy 5 lutego.

10. Są jeszcze bilety na Śląski Bal Młodych, który odbędzie się 23.05.2020 w Arenie Gliwice w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM. W balu może  uczestniczyć młodzież od 16 roku życia, a także dorośli do 40 lat. Bilety na bal w cenie 70 zł od osoby są do nabycia w zakrystii. Więcej informacji – na stronie http://slaski-bal-mlodych.pl/

11. Na przyszły rok planowane są różne pielgrzymki parafialne. Najwcześniej będzie wyjazd do Cieszyna na Jasełka w tamtejszym teatrze, w niedzielę, 26. stycznia, po południu. Wyjazd o godz. 13:45. Mamy zarezerwowanych 50 biletów. Zgłoszenia i zapisy – już od jutra. Należy wysłać SMS na nr telefonu 733 773 414. Przyjdzie wtedy zwrotne potwierdzenie rezerwacji i dalsze informacje. Cena 60 zł obejmuje transport, bilet i dodatkowe ubezpieczenie. Więcej informacji w gablotkach, na ulotkach i na stronie internetowej parafii.

Skip to content