1. W najbliższy czwartek, 31 grudnia, zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie łaski otrzymane w kończącym się 2020 roku oraz na nabożeństwo na zakończenie roku. Tym razem wyjątkowo nabożeństwo to odbędzie się nie po Mszy, ale przed nią – o godz. 17:30.

2. W piątek, 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu będą w porządku niedzielnym z dodatkowymi Mszami o 7:00, 15:00 i 19:00.

Mimo że z powodu uroczystości opuszcza się liturgiczny obchód Pierwszego Piątku Miesiąca, zachęcamy, żeby przystąpić w tym dniu do Komunii Świętej w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypominamy, że na tym właśnie polega praktyka Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Nie jest zatem konieczne, by właśnie w tym dniu się spowiadać – wystarczy być w stanie łaski uświęcającej po spowiedzi w poprzednich dniach. Kto zatem spowiadał się przed świętami i trwa w stanie łaski, nie musi iść do spowiedzi w sam Pierwszy Piątek, by przyjąć Komunię wynagradzającą Najświętszemu Sercu.

W tym dniu zapraszamy również na comiesięczne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem – od godz. 20 do 24:00.

3. Najbliższa sobota, 2 stycznia, to Pierwsza Sobota Miesiąca. W tym dniu zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Serca Maryi – na godz. 8:30. Natomiast na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W przyszłą niedzielę, 3 stycznia, obchodzimy w naszej parafii Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, święto tytularne Towarzystwa Jezusowego. Prosimy zatem w tym dniu o szczególną modlitwę za nas, ojców z tego zakonu, pracujących pośród was. Będzie to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, zatem taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

5. Ze względu na epidemię w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Zamiast tego zapraszamy na „Msze kolędowe” w intencji wiernych z poszczególnych części parafii. Po każdej takiej Mszy zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania. W najbliższym tygodniu, 28 i 30 grudnia, zapraszamy parafian z ul. Łużyckiej. Prosimy przynieść ze sobą zamykane naczynie na wodę święconą do pokropienia swoich domów. Szczegółowy plan „Mszy kolędowych” można znaleźć w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

6. W styczniu nie będzie spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Na kolejne spotkanie zapraszamy 3 lutego.

7. 31 grudnia i 1 stycznia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W każdy czwartek stycznia zapraszamy na wspólną adorację i śpiewanie kolęd – łącząc się z naszym kościołem przez Internet. Zaproszeni artyści poprowadzą śpiew w kościele, a parafianie będą mogli się do nich przyłączyć w swoich domach. Więcej szczegółów – na plakatach w przedsionku kościoła.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Elżbieta Majeranowska. Powierzajmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content