Zaznacz stronę

Drodzy Parafianie,

Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie przygotowanie do Wielkanocy. Musimy jednak odnaleźć się w tej trudnej sytuacji. Posłuchajmy o tym, jak będzie wyglądał Wielki Tydzień w naszej parafii.

1. Nie ma obowiązku skorzystania z sakramentu pokuty w okresie poprzedzającym święta Wielkiej Nocy. Nie będzie organizowana spowiedź przedświąteczna. Jednak jeśli ktoś miałby pilną potrzebę skorzystania ze spowiedzi, może się na nią umówić telefonicznie, dzwoniąc pod numer 797 907 850. Więcej o spowiedzi – na naszej stronie internetowej.

2. W dalszym ciągu będą się odbywały przez internet transmisje wszystkich odprawianych u nas Mszy Świętych, adoracji Najświętszego Sakramentu, wieczornej modlitwy rodzinnej o 20:00 i wspólnego różańca o 20:30. Szczegółową listę wszystkich transmisji można znaleźć na stronie parafii. Osobny plan transmisji będzie podczas Triduum Paschalnego.

3. We środę o 21:00 będzie można wysłuchać w Radiu Silesia ostatniej już audycji w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych, które prowadzi ojciec proboszcz.

4. W Wielki Czwartek zapraszamy na internetową transmisję Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.

5. W Wielki Piątek zapraszamy wszystkich parafian do odprawienia Drogi Krzyżowej w swoich domach. Można ją połączyć z rodzinną adoracją krzyża. Sposób takiej adoracji podany jest na stronie internetowej parafii. Natomiast transmisja z Drogi Krzyżowej w kościele będzie o godz. 15:00.

O godz. 18:00 będzie transmitowana Liturgia Męki Pańskiej. Tradycyjną adorację krzyża w kościele zastępuje wspomniana wcześniej rodzinna adoracja krzyża w domach. Podczas adoracji krżyża zamiast oddania mu czci przez ucałowanie czynimy to przez przyklęknięcie.

Zapraszamy w tym dniu również do adoracji Najświętszego Sakramentu przez internet – po Liturgii Wielkiego Piątku do godz. 22:00.

6. W Wielką Sobotę w dalszym ciągu będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przez internet – od godz. 8:00 do 12:00 i od 14:00 do 18:00. Zamiast adoracji krzyża w tym dniu zachęcamy, żeby odczytać wspólnie w domach Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Jana – rozdziały 19 i 20.

Nie będzie tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Zamiast tego proponujemy, żeby w wielkanocny poranek skorzystać z obrzędu „Błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym”. Jego tekst można znaleźć na naszej stronie internetowej.

7. W sobotni wieczór o godz. 20:00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, która również będzie transmitowana przez internet. Ze względu na epidemię będzie ona nieco uproszczona. Nie będzie niestety w tym roku procesji rezurekcyjnej. Nasze świętowanie Zmartwychwstania Jezusa będzie inne niż zwykle, ale pozwólmy, żeby nawet w takiej sytuacji Pan Bóg obdarzył nas obficie duchowymi owocami tego świątecznego czasu.

8. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zwykle w tym dniu taca była przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazują ofiary na bieżące utrzymanie naszego kościoła – poprzez przelewy na konto parafii, do skarbonki w przedsionku kościoła czy w jakikolwiek inny sposób.

9. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej. Prosimy o przekazanie ich wszystkim tym, którzy nie korzystają z internetu.

Skip to content