1. Z wielkim smutkiem przekazujemy wiadomość o tym, jak zarządzenia związane z pandemią wpływają na nasze przeżywanie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Słyszeliśmy na pewno wszyscy o rosnącej liczbie zachorowań. W związku z tym od soboty, 27 marca, obowiązuje nowy limit wiernych w kościołach – jedna osoba na 20 m2. To oznacza, że w naszym kościele we Mszy lub nabożeństwie mogą uczestniczyć tylko 24 osoby. Wbrew naszym pragnieniom nie jesteśmy w stanie zapewnić normalnego funkcjonowania naszej parafii w tym czasie. Prosimy zatem, żeby korzystać z transmisji internetowych, a miejsce w kościele zostawić przede wszystkim tym, których intencja jest odprawiana.

2. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi będzie w następujących godzinach: od poniedziałku do środy – przed Mszami porannymi oraz od godz. 17:00 do 19:00; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – od godz. 7:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 17:45; w Wielką Sobotę – od godz. 7:00 do 17:00. W przedsionku kościoła i na stronie internetowej będzie można znaleźć informację, kiedy spowiadają poszczególni ojcowie. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. W godzinach spowiedzi kościół będzie otwarty, żeby można było wejść na indywidualną modlitwę.

3. W środę można będzie wysłuchać ostatniej już audycji w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Szczegóły można znaleźć na plakatach.

4. W tym roku – ze względu na ograniczenia epidemiczne – zapraszamy do wspólnych obchodów Triduum Paschalnego poprzez transmisję internetową. Obchody rozpocznie liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 18:00. Po liturgii będzie okazja do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 24:00 – przy zachowaniu ogłoszonego limitu. Do godz. 22:00 będzie również możliwość przyjęcia Komunii Świętej w kościele przez wszystkich, którzy uczestniczyli w transmisji.

W Wielki Piątek o godz. 8:00, 12:00 i 15:00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Natomiast o 18:00 rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii, ok. godz. 20:00, odprawimy Gorzkie Żale. Podobnie jak w czwartek, będzie możliwość adoracji do godz. 24:00 i przyjęcia Komunii Świętej w kościele do godz. 22:00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy (tylko jeden posiłek do syta i dwa skromne) oraz jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). W piątek zaczyna się również nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

W Wielką Sobotę między 10:00 a 17:00 będzie można przyjść do kościoła na adorację krzyża – zachowując istniejące limity. W tym czasie będzie też możliwość poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny w uproszczonej formie. Można też, podobnie jak w zeszłym roku, korzystać przy śniadaniu wielkanocnym z modlitwy zamieszczonej na naszej stronie internetowej. W sobotni wieczór zapraszamy na internetową transmisję Wigilii Paschalnej, która zacznie się o godz. 20:00. Jest to najważniejsza Msza w całym roku, którą rozpoczynamy świętowanie Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Na jej zakończenie zamiast procesji rezurekcyjnej w zwykłej formie wyjdziemy na plac kościelny, aby stamtąd pobłogosławić całą parafię. Również po tej liturgii będzie możliwość przyjęcia Komunii dla tych, którzy uczestniczyli w transmisji.

5. Ponieważ w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny wciąż będą obowiązywały ograniczenia, zachęcamy do korzystania z transmisji internetowych. Natomiast po zakończeniu każdej Mszy będziemy również rozdawać Komunię Świętą na placu kościelnym tym, którzy uczestniczyli w wielkanocnej Eucharystii zdalnie.

6. Ze względu na limity osób, które zmuszeni jesteśmy przestrzegać, po każdej dzisiejszej Mszy będzie można podejść do „sali kwadratowej” i zapisać się na jedną z liturgii Triduum Paschalnego lub na Mszę w Wielkanoc lub Poniedziałek Wielkanocny. Pierwszeństwo będą mieli ci, których intencja jest odprawiana. Ponieważ liczba miejsce jest ograniczona, prosimy o wyrozumiałość te osoby, dla których zabraknie miejsca w kościele.

7. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Stanisław Ligier, Urszula Telepko, Teresa Mazurkiewicz, Marta Krupińska-Dąbek i Józefa Lipska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content