Zaznacz stronę
  1. W zeszłą niedzielę ks. Jacek Krzemień zebrał 6070 zł na Wspólnotę „Chleb Życia”. W imieniu ks. Jacka i Wspólnoty serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć to przedsięwzięcie.
  1. Dziś wieczorem zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd w wykonaniu bytomskiej grupy „Chorus Sancti Gregorius”. Rozpocznie się on o godz. 19:00.
  1. Z kolei w przyszłą niedzielę, 23 stycznia, nasza schola dziecięca „Latorośle” zaprasza na wspólne kolędowanie o godz. 17:00. Wcześniej „Latorośle” zagrają również podczas Mszy o godz. 16:00.
  1. We wtorek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się Świętem Nawrócenia Świętego Pawła (25 stycznia). Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.
  1. We środę, 19 stycznia, o godz. 18:00 zostanie odprawiona kolejna Msza w intencji małżonków – „Aby małżeństwo udanym było”. Po niej zapraszamy pary małżeńskie na kolejną konferencję z cyklu „Furtka pokory”.
  1. W najbliższy piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach – nie tylko w modlitwie.
  1. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa kolędowe, których terminy są podane w przedsionku kościoła i na stronie naszej parafii. W najbliższym tygodniu odbędą się one w poniedziałek i piątek. Podczas nabożeństw kolędowych błogosławimy kadzidło, kredę i wodę. Prosimy przynieść ze sobą zamykane naczynie na wodę święconą do pokropienia swoich domów.
  1. Przypadająca za tydzień Trzecia Niedziela Okresu Zwykłego została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Sięgajmy po Pismo Święte nie tylko w tym dniu, ale niech ta niedziela stanie się dla nas okazją do zaplanowania regularnej lektury Słowa Bożego przez cały rok. W naszej parafii osoby, które chcą lepiej poznać Biblię, mogą przyjść na spotkania biblijne w każdy piątek (oprócz Pierwszych Piątków Miesiąca) po wieczornej Mszy Świętej – ok. godz. 18:45. Spotkania te odbywają się obecnie w „Sali Parafialnej” przy Domu Zakonnym.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Hilda Gnutek, Jerzy Walczak, Anna Obłoza, Janina Springer i Ewa Wowk. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content