Zaznacz stronę
 1. W zeszłą niedzielę na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach zebraliśmy 2642,65 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 1. Z kolei dzisiaj s. Anna z naszej parafii prowadzi zbiórkę na rzecz Radia Katolickiego i osób  z duszpasterstwa w Kijowie, gdzie pracuje w tej chwili jako zakonnica jej rodzona siostra Lucyna.
 1. W Szkole Podstawowej nr 36 mieszczącej się na terenie naszej parafii naukę rozpoczęło 25 ukraińskich dzieci, które przybyły do naszego miasta. Organizujemy im podstawową wyprawkę szkolną. Listę potrzebnych przyborów szkolnych można znaleźć na plakacie. Dary można składać do kosza ustawionego przed ołtarzem w sobotę wieczorem i przez całą niedzielę. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.
 1. Informacje o bieżącej pomocy dla uchodźców z Ukrainy można znaleźć na plakatach.
 1. Według rozporządzenia Ministra Zdrowia od 28 marca w pomieszczeniach zamkniętych – w tym także w kościołach – nie będzie już obowiązku noszenia maseczek.
 1. Zapraszamy również na kolejne audycje w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Można ich wysłuchać w każdą środę o godz. 21:00. Więcej informacji – na plakatach.
 1. Jeszcze dzisiaj można się zapisywać na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Cieszynie. Więcej informacji – w gablotce.
 1. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie można uczestniczyć w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00 (prowadzi Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec) oraz po południu o godz. 17:15 (dla dzieci) i po Mszy o 18:00 (dla dorosłych). Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.
 1. Ekstremalna Droga Krzyżowa planowana jest w tym roku 8 kwietnia. Więcej szczegółów – wkrótce.
 1. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.
 1. Najbliższa sobota, 2 kwietnia, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo fatimskie. W tym dniu odbędzie się również na bytomskim Rynku nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – o godz. 12:00.
 1. Przyszła niedziela, 3 kwietnia, to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.
 1. Uczniowie, nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 51 wykonali palmy wielkanocne, które będą rozprowadzać w przyszłą niedzielę. Dobrowolny datek za palmy będzie przeznaczony na bieżące potrzeby dzieci z Ukrainy przebywające w naszym mieście.
 1. W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia, będziemy po raz kolejny gościć w naszej parafii zespół „Chorus Sancti Gregorius”. Zapraszamy serdecznie na „Koncert Pasyjny”, który rozpocznie się w kościele o godz. 19:00.
 1. Jak co roku przygotowujemy paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii. Datki na ten cel można wrzucać przez cały Wielki Post do skarbony z tyłu kościoła.
 1. Są już do dostępne wielkanocne świece Caritasu. Można się w nie zaopatrzyć z tyłu kościoła oraz w kancelarii parafialnej.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Henryka Strahl, Krystian Miketa, Jan Stebnicki, Tadeusz Sąsiada i Jerzy Antolak. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content