Zaznacz stronę

1. Pojawił się już w naszym kościele nowy konfesjonał. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przez złożone ofiary przyczynili się do jego zakupu. Taca zebrana w Środę Popielcową przeznaczona będzie na pokrycie pozostałych kosztów konfesjonału.

2. Od dzisiejszej niedzieli zaczyna się „Tydzień modlitw o trzeźwość narodu”. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

3. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7:00, 8:00, 16:30, 18:00 i 19:30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (tylko jeden posiłek do syta, a pozostałe – ograniczone) oraz jakościowy (powstrzymanie się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych).

4. W okresie Wielkiego Postu przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach. Zachęcamy natomiast do modlitwy właściwej dla tego czasu. W każdy piątek będzie można uczestniczyć w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00 i wieczorem – o godz. 17:30. Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w rekolekcjach w życiu codziennym. Rekolekcje te polegać będą na codziennej osobistej modlitwie określonym fragmentem Pisma Świętego. Temat tegorocznych rekolekcji to: „Ja Jestem dla Ciebie, nie bój się – żyj!”. Spotkania wspólne wprowadzające w modlitwę odbywać się będą w poniedziałki w okresie Wielkiego Postu po Mszy Świętej o 18.00 w sali pod kościołem. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła i na zaproszeniach.

6. Ojciec Proboszcz zaprasza na Wielkopostne Rekolekcje Radiowe w Radiu Silesia. Tegoroczne rekolekcje mają nam pomóc przezwyciężać siedem grzechów głównych przeciwnymi do nich cnotami. Począwszy od Środy Popielcowej w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 21:00 będzie można posłuchać audycji na falach 96,2 FM lub przez internet na stronie silesia.fm. Więcej informacji można znaleźć na plakatach.

7. Natomiast parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 22 do 25 marca. Poprowadzi je o. Marcin Baran SJ.

8. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu może być również Zdrapka Wielkopostna. Można się w nią zaopatrzyć w zakrystii.

9. Na drugą sobotę Wielkiego Postu planowana jest autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Ojca Pio i Ośmiu Błogosławieństw we Mstowie i na Jasną Górę. Informacje można znaleźć w gablotkach.

10. W przyszłą niedzielę – jak w każdą pierwszą niedzielę w miesiącu – taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Z tych pieniędzy w ostatnich tygodniach został sfinansowany remont toalet pod kościołem. Po okresie prac remontowych można już z nich ponownie korzystać – w znacznie lepszych warunkach.

Skip to content