1. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 5674 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Dzisiaj mija 22. rocznica śmierci o. Adama Wiktora, byłego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. Od dzisiejszej niedzieli zaczyna się „Tydzień modlitw o trzeźwość narodu”. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

4. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7:00, 8:00, 16:30, 18:00 i 19:30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (tylko jeden posiłek do syta, a pozostałe – ograniczone) oraz jakościowy (powstrzymanie się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych). Post ścisły obowiązuje od 18. do 60. roku życia, natomiast wstrzemieźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia.

5. W tym dniu zbieramy fundusze dla misjonarzy pochodzących z diecezji gliwickiej. Można ich wspomóc wrzucając datki do skarbony z tyłu kościoła.

6. 17 marca, jak w każdą trzecią środę miesiąca odprawimy Mszę w intencji par małżeńskich: „Aby małżeństwo udanym było”. Zapraszamy na nią na godz. 19:30.

7. W okresie Wielkiego Postu przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach. Zachęcamy natomiast do modlitwy właściwej dla tego czasu. W każdy piątek będzie można uczestniczyć w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00 (prowadzi Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec) oraz po południu o godz. 16:30 (dla dzieci) i o 17:30. Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.

8. Ojciec Maciej zaprasza również do udziału w wielkopostnych rekolekcjach w życiu codziennym, które rozpoczną się w poniedziałek, 15 lutego. Informacje na temat rekolekcji można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

9. Z kolei ojciec proboszcz zaprasza na kolejne Wielkopostne Rekolekcje Radiowe w Radiu Silesia. Począwszy od Środy Popielcowej w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 21:00 będzie można posłuchać audycji na falach 96,2 FM lub przez Internet na stronie silesia.fm. Tegoroczne rekolekcje noszą tytuł „O sztuce miłości i przebaczenia”. Więcej informacji można znaleźć na plakatach.

10. Natomiast tradycyjne parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 14 do 17 marca. Poprowadzi je o. Robert Więcek SJ.

11. W pierwszy piątek Wielkiego Postu przypada „Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich”. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Aleksander Bobik, Małgorzata Jaszczyk, Marek Senaczek i Henryk Góral. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content