Zaznacz stronę
 1. W zeszłą niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy 9.200,- zł i na konto wpłynęła kwota 400,‑ zł . Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna „Tydzień modlitw o trzeźwość narodu”. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
 3. Najbliższa środa, 14 lutego, to Środa Popielcowa. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7:00, 8:00, 16:30, 18:00 i 19:30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie, i jakościowy, czyli powstrzymanie się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od 18. do 60. roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia.
 4. W Środę Popielcową odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz misjonarzy pochodzących z naszej diecezji.
 5. W okresie Wielkiego Postu przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach.
 6. Zachęcamy natomiast do modlitwy właściwej dla tego czasu. W każdy piątek będzie można uczestniczyć w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00 – prowadzi Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec – oraz po południu o godz. 17:15 dla dzieci i po Mszy o 18:00 dla dorosłych. Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.
 7. W pierwszy piątek Wielkiego Postu przypada „Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich”. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii pomodlimy się w tej intencji po wieczornej Mszy Świętej.
 8. 14 lutego przypada 25. rocznica śmierci o. Adama Wiktora SJ, cenionego proboszcza naszej parafii. W tym dniu zapraszamy do modlitwy w jego intencji. O godz. 15:00 Wspólnota Żywego Różańca poprowadzi Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwę różańcową przy grobie ojca Adama – na cmentarzu Mater Dolorosa. Natomiast o godz. 16:30 zostanie odprawiona Msza w jego intencji w naszym kościele.
 9. Cieszymy się, że zaplanowany na ostatni weekend lutego „Wernisaż na Knajfeldzie” wzbudził duże zainteresowanie wśród artystów profesjonalistów oraz amatorów, starszych i młodszych. Wszystkim wyrażamy wielką wdzięczność. Prosimy o przesłanie niezbędnych informacji o swojej twórczości. Można już dostarczać swoje dzieła na plebanię. Można się jeszcze zgłaszać na wernisaż, ale termin ostateczny upływa dzisiaj.
 10. Ojciec proboszcz zaprasza na kolejne Wielkopostne Rekolekcje Radiowe w Radiu Silesia. Począwszy od Środy Popielcowej w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 21:00 będzie można posłuchać audycji na falach 96,2 FM lub przez internet na stronie silesia.fm. Tegoroczne rekolekcje noszą tytuł „Pokonaj samego siebie!”. Więcej informacji można znaleźć na plakatach.
 11. Do skarbony, która znajduje się na drzwiach między przedsionkiem a kościołem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 12. W tym roku w naszej diecezji odbędzie się Kongres Eucharystyczny. Nasz Biskup Sławomir zaprasza wszystkie parafie do modlitwy w intencji Kongresu – poprzez całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii taka adoracja odbędzie się 23. lutego – od 9:00 do 17:00. Zachęcamy, żeby wpisać się na konkretne godziny adoracji w tym dniu. Lista znajduje się w zakrystii. Będzie można również przyjść na adorację o dowolnej porze bez żadnych zapisów. Chcemy się tylko upewnić, żeby przez cały dzień – o każdej godzinie – ktoś był przed Najświętszym Sakramentem.
 13. Pielgrzymka na Przeprośną Górkę i na Jasną Górę odbędzie się 9. Marca br. Wyjazd o godz. 13:00, a powrót ok. godz. 21:00. Cena za przejazd autobusem 35,- zł – jeśli będzie pełny. Zapisy w grupie seniorów, a listę prowadzi pani Gabriela.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Jerzy Okuniewski, Marta Terka-Pęzik, Józefa Kukla i Grzegorz Banachowicz. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content